تیم فوتبال پرسپولیس برای آنکه بتواند به مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند باید مقابل «الدحیل» پیروز شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته ششم لیگ قهرمانان آسیا شامگاه سه شنبه با برگزاری ۲ دیدار دیگر پیگیری شد و در مهمترین مسابقه تیم «پاختاکور» ازبکستان نتوانست مأموریت غیرممکن خود را برابر «فیحا» انجام دهد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. در این مسابقه «پاختاکور» میزبان «فیحا» بود و با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد.

این تیم ازبکستانی برای صعود به مرحله یک شانزدهم نهایی باید با اختلاف حداقل ۸ گل فیحا را شکست می‌داد تا می‌توانست جای سپاهان را به عنوان یکی از ۳ تیم صعود کننده برتر از میان تیم‌های دوم در گروه‌های پنج گانه منطقه غرب آسیا می‌گرفت. اما با این نتیجه «فیحا» ۹ امتیازی شد و به رده دوم جدول گروه A صعود کرد.

در دیگر مسابقه هم «العین» که صعودش به عنوان تیم نخست قطعی شده بود موفق شد با نتیجه ۲ بر یک «آخال» ترکمنستان را شکست دهد.

به این ترتیب صعود سپاهان به مرحله یک شانزدهم مسابقات قطعی شد.

شرایط صعود پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس هم برای اینکه بتواند راهی مرحله یک شانزدهم نهایی شود باید بتواند مقابل «الدحیل» پیروز شود. این دیدار ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. با توجه به آئین نامه این مسابقات، در صورتی که امتیاز دو تیم برابر باشد ابتدا تفاضل گل و سپس گل زده بیشتر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با توجه به اینکه تیم «فیحا» با ۹ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۲ در حال حاضر در رده سوم تیم‌های دوم قرار گرفته است.

به این ترتیب پرسپولیس در صورت تساوی با الدحیل ۸ امتیازی می‌شود اما به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به «فیحا» از دور رقابت‌ها کنار خواهد رفت.

جدول تیم‌های برتر دوم به شرح زیر است:

۱. نوبهار: ۶ بازی، ۱۳ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۵

۲. سپاهان ۶ بازی، ۱۰ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۸

۳. فیحا: ۶ بازی، ۹ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۲

۴. السد ۶ بازی، ۸ امتیاز، تفاضل گل مثبت ۴

۵. پرسپولیس: ۵ بازی، ۸ امتیاز، تفاضل گل مثبت یک

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.