ستاره فرانسوی تیم فوتبال یوونتوس قصد دارد با اعتراف به تخلفی که باعث محرومیتش شده؛ از مدت این محرومیت بکاهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از سپری کردن یک فصل کاملاً توام با مصدومیت، پوگبا امیدوار بود که در دومین فصل دومین دوره حضورش در یوونتوس بتواند دوران بازیگری‌اش را از سر بگیرد اما باز هم این اتفاق رخ نداد چرا که او درست پس از اولین بازی‌اش برای بانوی پیر در فصل جدید سری A مقابل اودینزه، تست دوپینگی داد که جوابش مثبت شد.

گفته می‌شود که مصرف خودسرانه یک مکمل دارویی به توصیه یکی از دوستانش در آمریکا، باعث شده که نمونه دوپینگ پوگبا مثبت شود. اگرچه این اتفاق بیشتر حاصل ناآگاهی بازیکن بوده تا تلاش عامدانه برای افزایش قوای جسمانی، اما از نظر آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ این موضوع باعث بخشیده شدن شخص متخلف نخواهد شد.

به این ترتیب تنها شانسی که بازیکن فرانسوی دارد این است که با اعتراف به اشتباه خود و اثبات غیرعمدی بودن مصرف ماده نیروزا، مدت محرومیتش را به نصف کاهش دهد.

در شرایط عادی ممکن است برای پوگبا تا ۴ سال محرومیت در نظر گرفته شود اما اگر بازیکن ۳۰ ساله اعتراف و ثابت کند که چه غیرعامدانه دوپینگ کرده است، مدت محرومیت او به بین ۱۸ تا ۲۴ ماه کاهش پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر محرومیت پوگبا به صورت موقت و تعلیقی است و مجازات او در پایان فرایند رسیدگی به تخلف وی جنبه قطعی پیدا خواهد کرد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.