ستاره فرانسوی باشگاه میلان می‌گوید که در صورت تحقق یکی از اهدافش، در پایان جام ملت‌های اروپا به دوران بازیگری خود در رده ملی پایان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اولیویه ژیرو مهاجم کهنه‌کار تیم ملی فرانسه و باشگاه میلان می‌گوید که یورو ۲۰۲۴ احتمالاً آخرین حضور او در جمع خروس‌ها خواهد بود اما اگر این تورنمنت با قهرمانی او و هم‌تیمی‌هایش خاتمه یابد، خداحافظی‌اش قطعی خواهد شد.

ژیروی ۳۷ ساله که این در یکی دو فصل گذشته برای میلانی‌ها خوش درخشیده و گل‌های مهمی برای این تیم زده است، به تیم ملی فرانسه هم برای تجربه صعود قاطعانه به مرحله نهایی یورو ۲۰۲۴ کمک کرد. او در رده ملی با فرانسه در سال ۲۰۱۸ قهرمان جهان شد اما از حضور در جام ملت‌های اروپا خاطرات خوشی ندارد به خصوص در یورو ۲۰۱۶ که فرانسوی‌های میزبان، فینال را به پرتغال باختند. با این حال نسل فعلی فرانسه با ستاره‌های پرتعدادش شانس فراوانی برای فتح یورو ۲۰۲۴ دارد که می‌تواند این هدف را هم برای ژیرو محقق کند.

ستاره میلان به شبکه تله‌فوت فرانسه گفت: من برای بلندمدت برنامه‌ریزی نمی‌کنم. مهمترین چیز این است که آماده و روی فرم بمانم. قهرمانی در این دوره یورو یکی از اهداف ماست. سال ۲۰۱۶ هم تا آستانه قهرمانی پیش رفتیم اما نشد. قهرمانی یورو یکی از چیزهایی است که من خیلی برای به دست آوردنش با فرانسه انگیزه دارد. اگر فرانسه قهرمان یورو ۲۰۲۴ شود، با تیم ملی خداحافظی می‌کنم.

مهاجم سابق تیم‌های مون‌پولیه، آرسنال و چلسی افزود: من فقط یک قهرمانی در این مسابقات را کم دارم. بنابرین اگر آن را ببرم، کنار می‌روم، البته حتی اگر قهرمان نشویم هم احتمالاً به پایان حضورم در تیم ملی خواهم رسید. تا آن زمان اما می‌خواهم از تک‌تک دقایق حضورم در تیم ملی لذت ببرم. بعد از جام جهانی ۲۰۲۲ هم من به بعضی‌ها گفتم که بازنشسته می‌شود اما همچنان برای بردن جام با تیم ملی اشتیاق دارم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.