سرمربی تیم ملی فوتبال اروگوئه از هافبک ۳۸ ساله رئال مادرید تمجید ویژه‌ای کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مارچلو بیلسا که در دوران مربیگری‌اش هدایت تیم‌هایی همچون اسپانیول، اتلتیک بیلبائو، مارسی، لیل و لیدزیونایتد و البته تیم‌های ملی فوتبال آرژانتین و شیلی را برعهده داشته، از هافبک کروات رئال مادرید تمجید ویژه‌ای کرد که در سن ۳۸ سالگی هنوز هم هر گاه که وارد زمین می‌شود، در میانه میدان نگاه‌ها را معطوف خود می‌کند.

سرمربی تیم ملی فوتبال اروگوئه در تمجید از هافبک رئال مادرید گفت: سخت‌ترین بازیکنی که می‌شود در فوتبال پیدا کرد، پست «۸» است (هافبک میانی که هم در کارهای هجومی شرکت می‌کند هم در کارهای دفاعی و به کنترل هر چه بیشتر بازی کمک می‌کند). من برای این پست می‌توانم از لوکا مودریچ نام ببرم که همانند یک هافبک دفاعی دفاع می‌کند و همانند یک هافبک نفوذی حمله می‌کند. لوکا مودریچ توانایی دفاعی کردن و مهارت حمله کردن را دارد و در کنار این درک خوبی از بازی در هر دو فاز دفاعی و هجومی دارد.

مودریچ که تا پایان ماه ژوئن ۲۰۲۴ با رئال مادرید قرارداد دارد، در ۱۱ فصل اخیر به کهکشانی‌ها برای کسب ۲۳ جام مختلف کمک کرده که از آن جمله می‌توان به پنج قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، سه قهرمانی در لالیگا و دو قهرمانی در جام حذفی اسپانیا اشاره کرد.

این هافبک کروات تاکنون در ۵۰۴ بازی برای رئال مادرید به میدان رفته و در کنار به ثمر رساندن ۳۷ گل، ۷۹ پاس‌گل هم برای‌ هم‌تیمی‌هایش ساخته است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.