یکی از بازیکنان پیشین یوونتوس خاطره‌ای جالب از اولین روزهای حضور ماسیمیلیانو آلگری در این تیم روایت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، با همه انتقاداتی که از ماسیمیلیانو آلگری به خاطر ترجیح دادن دفاع به حمله و علاقه‌اش به پیروزی‌های یک بر صفر می‌شود، او نقاط قوتی هم دارد که بدون شک یکی از آنها دور نگه داشتن خودش و تیمش از جنجال و حاشیه با رویکردی قاطع در زمینه نظم و انضباط است. در واقع از اولین روز ورودش به یوونتوس در تابستان سال ۲۰۱۴ - همان زمانی که آنتونیو کونته به شیوه‌ای غیرمنتظره یک روز پیش از آغاز اردوی پیش فصل بانوی پیر را ترک کرد - نظم و انضباط جزو مهمترین معیارهای کاری این مرد ایتالیایی بود و اکنون یکی از بازیکنان پیشین یوونتوس که زیر نظر آلگری کار کرده هم این موضوع را تأیید کرده است.

رومولو بازیکن برزیلی که در اولین فصل حضور آلگری در یوونتوس به صورت قرضی زیر نظر او بازی کرد، فاش کرد که مربی ایتالیایی یک بار پل پوگبا هافبک فرانسوی بانوی پیر را به خاطر اینکه با صدای بلند موسیقی گوش می‌کرد، جریمه کرد؛ آن هم درست یک روز پس از آنکه پوگبا ناجی بیانکونری شده بود.

رومولو در گفت‌و‌گو با شبکه IFS TV، اظهار داشت: یادم هست یک بازی خارج از خانه مقابل ساسولو داشتیم که آن را بردیم. روز بعد از آن بازی پوگبا با هدفون داشت یک موسیقی گوش می‌کرد اما صدای موسیقی‌اش آن‌قدر بلند بود که همه کسانی که در رختکن بودند هم آن را می‌شنیدند. آلگری هم او را ۲۰ هزار یورو جریمه کرد و این در حالی بود که او با گل حیرت‌انگیزش باعث پیروزی ما مقابل ساسولو شده بود. نظیر کاری که آلگری آن روز انجام داد را شما هرگز در برزیل نمی‌بینید.

رومولو سپس فاش کرد که برخی از بازیکنان یوونتوس در اولین ماه‌های حضور آلگری در این تیم، از او ناراضی بودند. او ادامه داد: من در اولین فصلی که آلگری سرمربی یوونتوس شد، برای این تیم بازی کردم و همه چیز واقعاً حیرت‌‌انگیز بود. با این وجود در ماه اول، بعضی از بازیکنان از دست او عصبانی بودند. آنها می‌گفتند "آلگری باید برود. او مربی خوبی نیست". دلیل نارضایتی آنها این بود که به کونته عادت کرده بودند. با این حال بعد از سه ماه، نظرشان عوض شد و از حرف‌هایی که درباره آلگری زده بودند، پشیمان شدند. آنها فهمیدند که آلگری با بازیکنانش همدل است، می‌داند که چگونه رختکن را مدیریت کند و ایده‌های تاکتیکی روشنی دارد.

روملو در پایان فصل ۱۵-۲۰۱۴ بعد از انجام تنها ۵ بازی برای یوونتوس، به هلاس ورونا برگشت. او اما با این تیم موفق به کسب عنوان قهرمانی سری A و جام حذفی ایتالیا شد و به فینال لیگ قهرمانان اروپا هم رفت.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.