مهمترین بازی هفته سیزدهم بوندس‌لیگای آلمان با توقف صدرنشین جدول رده‌بندی مسابقات برابر زردپوشان وستفالن خاتمه یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در چارچوب بازی‌های هفته سیزدهم بوندس‌لیگای آلمان و در مهمترین بازی این هفته از رقابت‌ها، امشب (یکشنبه) تیم فوتبال بایرلورکوزن صدرنشین جدول رده‌بندی مقابل میهمان خود بوروسیا دورتموند به تساوی یک - یک بسنده کرد.

در این مسابقه ابتدا دورتموند بود به گل رسید و خیلی زود، در همان دقیقه پنجم توسط یولیان ریرسون دروازه لورکوزن را باز کرد. دورتموند تا دقیقه ۷۹ تیم برنده بود اما ویکتور بونیفاسه با زدن گل تساوی، اجازه ثبت اولین باخت فصل در کارنامه تیم تحت هدایت ژابی آلونسو را نداد.

با این نتیجه که تنها دومین بازی بدون برد لورکوزن در این فصل بود، اگرچه این تیم ۳۵ امتیازی شد و فعلاً صدرنشین می‌ماند اما فرصتی برای بایرن مونیخ رده دومی فراهم آمد که با کسب پیروزی در بازی معوقه‌اش مقابل یونیون برلین (دیداری که قرار بود روز شنبه برگزار شود و به دلیل بارش شدید برف به تعویق افتاد) صدر جدول را از چنگ لورکوزن درآورد. آخرین باری که لورکوزن در فصل جاری بوندس‌لیگا امتیاز از دست داد، ۲۴ شهریور بود که در خانه بایرن مونیخ ۲-۲ مساوی کرد. بعد از آن بازی، مردان آلونسو در ۱۵ بازی متوالی در تمامی رقابت‌ها به برتری رسیده بودند.

در همین حال تیم دورتموند هم با این تساوی ۲۵ امتیازی شد اما جایگاهش در جدول تغییر نکرد و همچنان پنجم است.

در آخرین بازی امشب بوندس‌لیگا از ساعت ۲۲ به وقت تهران آگزبورگ میزبان اینتراخت فرانکفورت است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.