اتحادیه فوتبال اروپا شیوه توزیع پاداش‌های مالی تیم‌های حاضر در هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کمیته اجرایی یوفا، روز گذشته (شنبه) در جلسه خود در شهر هامبورگ آلمان، جزئیات شیوه توزیع پاداش‌های مالی تیم‌های حاضر در مرحله نهایی جام ملت‌های اروپای سال ۲۰۲۴ را تصویب کرد.

هفدهمین دوره جام ملت‌های اروپا، از روز ۲۵ خرداد تا ۲۵ تیر ۱۴۰۳ با حضور ۲۴ تیم برگزار می‌شود و یوفا برای این دوره از مسابقات نیز همان‌قدر پاداش نقدی در نظر گرفته که برای دوره قبلی در نظر گرفته شده بود؛ یعنی ۳۳۱ میلیون یورو.

این رقم طبق فرمول زیر میان ۲۴ تیم شرکت کننده تقسیم خواهد شد:

۱- حضور در مرحله گروهی ۹.۲۵ میلیون یورو ۲- پیروزی در هر بازی ۱ میلیون یورو و تساوی ۵۰۰ هزار یورو ۳- صعود به مرحله یک هشتم نهایی ۱.۵ میلیون یورو ۴- صعود به مرحله یک چهارم نهایی ۲.۵ میلیون یورو ۵- صعود به مرحله نیمه نهایی ۴ میلیون یورو ۶- نایب قهرمانی ۵ میلیون یورو ۷- قهرمانی ۸ میلیون یورو

بر این اساس، حداکثر رقمی که یک تیم می‌تواند به عنوان پاداش مالی دریافت کند (به فرض پیروزی در تمام بازی‌های مرحله گروهی) ۲۸.۲۵ میلیون یورو خواهد شد.

در همین حال کمیته اجرایی یوفا در جلسه خود زمان قرعه کشی دوره بعدی لیگ ملت‌های اروپای (۲۵-۲۰۲۴) را مشخص کرد که بر این اساس، قرعه‌کشی روز هشتم فوریه سال ۲۰۲۴، در شهر پاریس برگزار خواهد شد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.