سرمربی تیم فوتبال منچستریونایتد به شکست شاگردانش مقابل نیوکاسل در هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اریک تن‌هاخ که تیم تحت هدایتش که شب گذشته (شنبه) در هفته چهاردهم لیگ برتر انگلیس و در ورزشگاه سنت‌جیمزپارک با نتیجه یک بر صفر مغلوب نیوکاسل شد، پس از این بازی در پاسخ به این پرسش که «منچستریونایتد در دو سال اخیر موفق نشده است در بازی‌های خارج از خانه مقابل هشت تیم برتر جدول به برتری برسد. دلیل این موضوع چیست؟»، گفت: خب من منتظر این سؤال بودم. ما همیشه مشکلاتی داریم و می‌دانم که این وظیفه شما خبرنگاران است که این مشکلات را ببینید. حقیقت این است که ما این مشکل را داریم و باید بر مشکلات غلبه کنیم.

وی افزود: باید به نیوکاسل احترام گذاشتم. پس از شروعی که در این بازی داشتیم و می‌توانستیم توسط آلخاندرو گارناچو به گل برسیم، آنها بهتر از ما و فعال‌تر بودند. ما مجبور شدیم عقب‌نشینی کنیم و باید دفاع می‌کردیم. ما این کار را انجام دادیم، اما در نهایت به آنها اجازه دادیم تا به گل برسند. در نهایت ما جنگیدیم و دو موقعیت خوب هم داشتیم، اما نتوانستیم از نیوکاسل امتیاز بگیریم. من با تیمم درباره دلایل عملکردمان در این بازی صحبت خواهم کرد، اما باید بهتر کار کنیم.

تن‌هاخ همچنین درباره نارضایتی‌اش از عملکرد مهاجم فرانسوی‌اش و بحثی که از کنار زمین با او در نیمه اول داشت، اظهار داشت: در واقع بحث آنتونی مارسیال نبود و بحث تیم بود. در چنین شرایطی به عنوان مربی سعی می‌کنید به تیم انرژی بدهید و انتظار نشان دادن واکنش از تیم را دارید. همانطور که شما می‌دانید ما دوره سختی را پشت سر گذاشتیم، بنابراین در چنین شرابطی ممکن است نحوه مربیگری شما کمی تهاجمی‌تر شود و این طبیعی است.

سرمربی هلندی شیاطین سرخ در مواجهه با این پرسش که «شما مصدومان در ترکیب‌تان دارید، اما آیا عملکرد ۸۰ دقیقه اول منچستریونایتد در این بازی قابل‌قبول است؟»، خاطرنشان کرد: خیر، چون وقتی می‌بازیم همیشه ناراحت هستیم. در چنین شرایطی با تیم صحبت می‌کنیم که چرا بازی اینطور پیش رفت. مطمئن هستم که تیم از این وضعیت خارج خواهد شد و از خود واکنش نشان خواهد داد. ما تیمی باتجربه داریم و باید خودمان را برای بازی چهارشنبه با چلسی آماده کنیم.

تن‌هاخ همچنین درباره مهاجم انگلیسی‌اش که در این فصل دچار اُفت شدیدی شده و در فرم و شکل خوبی نیست، گفت: رشفورد سخت تلاش می‌کند و ما هم از او حمایت می‌کنیم. مارکوس به فرم اصلی خود بازخواهد گشت.

منچستریونایتد با این شکست ۲۴ امتیازی باقی ماند و به رده هفتم جدول رده‌بندی لیگ برتر انگلیس سقوط کرد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.