مدیرعامل خلیج فارس ماهشهر که تیمش در قعر جدول لیگ دسته اول ایستاده است، از مشکلات مالی باشگاه خلیج فارس گلایه کرد.

ایوب عسکری درباره وضعیت تیم فوتبال خلیج فارس ماهشهر به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: حال و روز خلیج فارس مانند غزه است! هر کسی با عدم حمایت به ما ضربه می‌زند و انگار ورزش و فوتبال در اولویت مسئولان نیست. در استان خودمان به ما ورزشگاه نمی‌دهند. یکی از مقامات به ما می‌گفت اگر درآمد یک ساعت یکی از شرکت‌های پتروشیمی به ورزش تعلق بگیرد، می‌توان باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و سپاهان را مدیریت کرد.

می‌گویند چون خصوصی هستیم، کسی نباید به ما کمک کند وی با اشاره به فعالیت شرکت‌های صنعتی و نفتی در بندر ماهشهر بیان کرد: ۴۰ درصد شرکت‌های پتروشیمی کشور در ماهشهر فعالیت می‌کنند. مدیران معتقدند چون خلیج فارس باشگاهی خصوصی است، نباید به ما کمک کنند. آنها گفتند اگر به باشگاه خلیج فارس کمک کنیم و شما باشگاه را فروختید، چه اتفاقی می‌افتد؟! می‌خواهیم شور و نشاط اجتماعی را در جامعه رقم بزنیم؛ آیا هزینه خوشحالی مردم را به ما می‌دهید؟

پول قراردادها صرف هزینه‌های روزمره تیم شد مدیرعامل باشگاه خلیج فارس در پاسخ به این پرسش که آیا تاکنون درصدی از قرارداد اعضای تیم فوتبال این باشگاه پرداخت شده است یا خیر، عنوان کرد: خوابگاه و تغذیه بخش اعظم هزینه‌های ما را تشکیل می‌دهد و هر سال در ماهشهر، این خدمات را در اختیارمان می‌گذاشتند. امسال این کمک‌ها شامل حال تیم ما نشد و من تاکنون شش میلیارد تومان برای موارد روزمره مانند سفرها و تغذیه هزینه کرده‌ام. پولی که برای پرداخت به بازیکنان در نظر گرفته شده بود، همین‌گونه هزینه شد.

اگر از ما حمایت نمی‌کنند، امتیاز خلیج فارس را واگذار می‌کنیم عسکری با بیان اینکه مشکلات باشگاه خلیج فارس ماهشهر را با مقامات استان خوزستان در میان گذاشته است، اظهار داشت: به استاندار خوزستان و نماینده ماهشهر گفتم اگر کسی از تیم خلیج فارس حمایت نمی‌کند، امتیاز تیم را واگذار می‌کنیم. هولدینگ خلیج فارس ۱۱ شرکت پتروشیمی در ماهشهر دارد و آلایندگی آن را به جان می‌خریم. نمی‌دانم چرا از رسیدگی به تیم خلیج فارس چشم‌پوشی می‌کنند.

مدیران درک درستی از فوتبال ندارند وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری در فوتبال هیچ درآمدی به همراه ندارد، تصریح کرد: ما از پول خانواده خودمان کم می‌گذاریم و آن را در فوتبال خرج می‌کنیم. این کار چه نتیجه‌ای برای ما دارد؟ افرادی چون فرماندار یا نماینده مجلس که جایگاه حقوقی دارند، می‌توانند از این جایگاه برای کمک به تیم استفاده کنند. متأسفانه این افرد، ورزشی نیستند و درک درستی نسبت به فوتبال ندارند.

مدیران خوزستان با ما همکاری نمی‌کنند؛ در بوشهر میزبانی می‌کنیم مدیرعامل باشگاه خلیج فارس ماهشهر در مورد میزبانی نماینده خوزستان در استان بوشهر به تسنیم گفت: ورزشگاه تختی اهواز مشکل دارد و استادیوم غدیر اهواز را در اختیار ما نمی‌گذارند. تیم‌های نفت مسجدسلیمان و صنعت نفت آبادان هر کدام به اندازه دو بازی به ما زمین دادند و دیگر با ما همکاری نکردند. مسئولان استان خوزستان در زمینه ورزشگاه با ما همکاری نمی‌کنند و ورزشگاه (شهید مهدوی) بوشهر را برای میزبانی معرفی کردیم.

تاکنون پولی نداده‌ایم؛ شرمنده بچه‌ها هستیم عسکری در ادامه انتقادات خود بابت بی‌توجهی نسبت به تیم خلیج فارس عنوان کرد: به استاندار خوزستان گفتم اگر می‌دانید نمی‌توانید کمک کنید، ما را بیش از این اذیت نکنید. به ما گفتند کمک می‌کنیم، اما چیزی جز وعده نشنیدیم! تاکنون درصدی از قرارداد اعضای تیم پرداخت نشده است و شرمنده بچه‌ها هستم. ما فصل گذشته باید به لیگ دو سقوط می‌کردیم که این اتفاق نیفتاد. امسال هم تیم خوبی داریم، اما بازیکنان تمرکز لازم را ندارند.

اتفاقات دیدار با مس کرمان ریشه در مشکلات مالی دارد وی با اشاره به اتفاقات دیدار مس کرمان و خلیج فارس که دو بازیکن تیم ماهشهری به دلیل درگیری با یکدیگر از زمین اخراج شدند، تصریح کرد: تیمی که در مسجدسلیمان ۷۰ دقیقه بر نفت فشار وارد می‌کند و سایپا را در آبادان شکست می‌دهد، تیمی قدرتمند است. اتفاقی که در دیدار با مس کرمان افتاد، ریشه در همین مسائل دارد. بازیکن ما هم خانواده دارد و بدون پول نمی‌تواند تمرکز داشته باشد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.