ستاره و کاپیتان سابق تیم ملی اوکراین درباره بازی حساس این تیم مقابل آتزوری در آخرین دور مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ اظهارنظر کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی امشب (دوشنبه) تیم‌های ملی اوکراین و ایتالیا در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ برای آندری شوچنکو رویداد خاصی است. ستاره و کاپیتان پیشین اوکراین که مدتی هم هدایت این تیم را برعهده داشت، امشب این تیم را مقابل تیم ملی کشوری می‌بیند که سال‌ها در فوتبال باشگاهی آن با پیراهن میلان توپ زد. اوکراین برای صعود به یورو باید این بازی را ببرد در حالی که ایتالیا حتی با تساوی هم صعود می‌کند؛ ایتالیا در صورت شکست هم به پلی‌آف می‌رود و از آنجا هم می‌تواند شانس خود را برای صعود امتحان کند. به این ترتیب وضعیت دو تیم کاملاً متفاوت است.

او درباره این بازی که به میزبانی اوکراینی‌‌ها اما در شهر لورکوزن به عنوان زمین بی‌طرف (به دلیل جنگ اوکراین و روسیه) برگزار می‌شود، به روزنامه گاتزتا دلواسپورت گفت: این بازی اهمیت ویژه‌ای دارد. این بازی برای همه ما فراتر از یک مسابقه معمولی است. با وجود جنگ که باعث شده ما همه بازی‌های خانگی‌مان را در کشورهای دیگر برگزار کنیم و مشکلاتی که در داخل کشور داریم، تیم ملی ما هنوز هم وضعیت خوبی دارد. مسلماً تیم در حال تغییر نسل است اما ما هنوز هم بازیکنان ارزشمندی مانند مودریک، سوداکوف و سینگاکوف داریم. ربروف (سرمربی تیم ملی اوکراین) کارش را خوب انجام داده است. او توانسته فلسفه‌اش را به تیم انتقال دهد و آن را احیا کند. در این مقطع تیم ملی اوکراین چیزی برای از دست دادن ندارد اما این بدان معنا نیست که ما از دستاوردهای‌مان راضی هستیم.

شوچنکو در پاسخ به این سؤال که از جانب کدام بازیکن تیم ملی ایتالیا بیشتر احساس خطر می‌کند، اظهار داشت: ما از کار گروهی آنها بیشتر می‌ترسم تا تکنیک فردی یک بازیکن خاص. حتی از جانب لوچانو اسپالتی هم نگرانم چون او واقعاً با انگیزه کارش را شروع کرده است. من برای لوچانو خیلی احترام قائلم. او مربی فوق‌العاده‌ای است، یکی از بهترین مربیان حال حاضر دنیا که می‌خواهد ایتالیا را بعد از ناکامی جام جهانی، به اوج برگرداند. آتزوری تیمی فوق‌العاده است و بازیکنان باکیفیتی دارد. صعود از این مرحله برای آنها خیلی مهم است اما ما هم می‌خواهیم خودمان را ثابت کنیم و به همین دلیل می‌گویم این بازی یک بازی عادی نیست.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.