تیم پرسپولیس با پیروزی خارج از خانه مقابل الدحیل به سه امتیازی مهم و ارزشمند رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال پرسپولیس در دومین دیدار خود در گروه E لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۱:۳ امشب (دوشنبه) در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه به مصاف الدحیل قطر رفت که این مسابقه با برتری ارزشمند یک بر صفر شاگردان گل‌محمدی به پایان رسید.

پرسپولیس که در این بازی کاملاً برتر از حریف قطری خود ظاهر شد، پس از چندین حمله ناموفق در دقیقه ۶۳ توسط امید عالیشاه به گل برتری خود رسید تا اولین سه امتیاز فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را دشت کند.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه (۶+۹ - گئورگی گولسیانی)، علی نعمتی، مسعود ریگی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، سروش رفیعی (۶+۹ - سینا اسدبیگی)، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر (۳+۹ - وحدت هنانوف)، شهاب زاهدی (۸۳ - میلاد سورگی)، سعید صادقی و یاسین سلمانی (۸۳ - محمد عمری).

ترکیب الدحیل: صلاح زکریا، اسماعیل محمد (۶۸ - محمد مونتاری)، سلطان البریک (۸۷ - اسحاق لیاجی)، عاصم مادیبو، مون‌هوان کیم (۸۷-مایر)، روبن سمدو، ابراهیما بامبا، فیلیپه کوتینیو (۲+۹ - عبدالرحمان فهمی)، المعز علی، کریم بوضیاف (۸۷ - یوسف ایمن) و مایکل اولونگا.

داور: کیورا هیرویوکی از ژاپن

نیمه اول

دقیقه ۱۳: حرکت ترکیبی خوب بازیکنان پرسپولیس اولین موقعیت بازی را برای نماینده ایران خلق کرد که ضربه سر زاهدی در حالتی نامتعادل از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹: علیرضا بیرانوند به خوبی توپ را از مقابل پای الونگا دور کرد و در ادامه نیز مدافعان ضربه بازیکن الدحیل را برگشت دادند.

دقیقه ۲۴: شوت زیبا و سرکش یاسین سلمانی به تیر افقی دروازه الدحیل برخورد کرد و به شکلی خطرناک برگشت داده شد.

دقیقه ۲۷: چرخش و شوت الونگا هم با فاصله کم از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

دقیقه ۴۱: فرار پرسرعت و ضربه الونگا را بیرانوند به راحتی در آغوش گرفت.

دقیقه ۴۵: بار دیگر حمله پرسپولیسی‌ها ناکام بود و این بار ضربه کم جان عالیشاه در دستان دروازه‌بان الدحیل قرار گرفت.

نیمه دوم

دقیقه ۴۷: نفوذ خوب و شوت سرکش عالیشاه را صلاح زکریا با یک واکنش سریع برگشت داد.

دقیقه ۵: ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود پرسپولیس در یک موقعیت خوب را عالیشاه به دیوار دفاعی حریف کوبید.

دقیقه ۵۲: باز هم عالیشاه با یک حرکت در عرض و یک شوت فنی دروازه الدحیل را تهدید کرد که این بار نیز دروازه‌بان الدحیل توپ را برگشت داد.

دقیقه ۵۹: شوت‌های عالیشاه یکی پس از دیگری دروازه الدحیل را تهدید می‌کرد و این بازیکن یک بار دیگر از پشت محوطه جریمه دروازه صلاح زکریا را نشانه گرفت که دروازه‌بان الدحیل با یک دست توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۳: عالیشاه مزد بازی بسیار خوب خود در نیمه دوم را گرفت و گل اول پرسپولیس را وارد دروازه الدحیل کرد. عالیشاه در این صحنه با یک سانتر کات‌دار قصد داشت توپ را به زاهدی برساند که توپ از مقابل پای مهاجم پرسپولیس عبور کرد و مستقیم وارد دروازه صلاح زکریا شد.

دقیقه ۷۷: پرس شدید بازیکنان پرسپولیس جواب داد و یاسین سلمانی با توپ‌ربایی از بازیکنان حریف یک موقعیت خطرناک ایجاد کرد، اما شاگردان گل‌محمدی در پاس آخر دقت لازم را نداشتند.

دقیقه ۷۸: معز علی اولین کارت زرد بازی را به دلیل خطا روی بازیکنان پرسپولیس دریافت کرد.

دقیقه ۹: یوسف ایمن هم با کارت زرد داور جریمه شد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.