پیشکسوت باشگاه استقلال گفت، روزهای خوبی را برای استقلال متصور نیست و از وزیر ورزش و جوانان خواست به مشکلات آبی‌پوشان ورود کند.

شاهین بیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره اعتصاب بازیکنان تیم فوتبال استقلال به دلیل پرداخت نشدن مطالبات‌شان اظهار داشت: تکلیف استقلال باید یک بار برای همیشه مشخص شود. پیش از شروع فصل نتوانستند بازیکنان مدنظر کادر فنی را جذب کنند و در حال حاضر و در تعطیلی لیگ برتر هم نتوانستند کاری را پیش ببرند. هوادار استقلال چه گناهی دارد؟ به بازیکنان حق می‌دهم ولی آیا با تمرین نکردن چیزی درست می‌شود؟ مشکلات استقلال بیشتر از این حرف‌هاست و وزیر ورزش و جوانان باید دخالت کرده و مشکلات را برطرف کند. به عقیده من در توان مدیریت فعلی استقلال نیست که مشکلات را حل کند. وزیر باید راه‌حلی برای رفع مشکلات استقلال در نظر بگیرد.

وی در مورد اینکه یکی از گزینه‌های کادر فنی استقلال ماشاریپوف هافبک ازبکستانی بود و در پی مصاحبه این بازیکن، مسئولان استقلال درخواست جذب او را دادند، گفت: این خیلی بد است. تنها خبر خوشی که در این چند ماه در رابطه با استقلال شنیدیم، انتخاب جواد نکونام بود. او از خانواده استقلال است و پس از انتخابش دیگر خبر خوشی نشنیدیم. البته برای موفقیت باید ابزار مناسب در اختیار نکونام قرار بگیرد و و سپس از او توقع داشته باشیم. تیم‌های دیگر با دندان مسلح در لیگ شرکت کرده‌اند، اما استقلال هنوز نتوانسته است ترکیب فصل گذشته‌اش را حفظ کند. ریزش بازیکن در استقلال و پرسپولیس را مقایسه کنید. هوادار با دیدن و توجه به این مسائل اذیت می‌شود.

«با این شرایط، در آینده روزهای بدی را برای استقلال می‌بینم.»، پیشکسوت باشگاه استقلال با بیان این جمله تصریح کرد: آنچه مشخص است هیئت مدیره و مدیرعامل استقلال نمی‌خواهند با نکونام کارشان را ادامه دهند یا نمی‌توانند کنار هم باشند. مشکلات استقلال یکی دو تا نیست. استقلال و پرسپولیس زیر نظر وزارت ورزش هستند و باید با یک نگاه دیده شوند، اما ببینید پرسپولیس با چه آرامشی به کارش ادامه می‌دهد و استقلال چه وضعیتی دارد. بهترین بازیکن فصل گذشته پرسپولیس مدافع گرجستانی این تیم بود، ولی امسال آنقدر بازیکن دارند که او از ترکیب اصلی بیرون مانده است. در مقابل استقلال هنوز مدافع میانی ندارد! این خیلی بد است. همانطور که گفتم کیومرث هاشمی وزیر ورزش باید ورود کند. فقط او می‌تواند مشکل مدیریتی و مالی استقلال را حل کند. پرسپولیس به گفته علیرضا بیرانوند شخصی را دارد که به تیم‌شان کمک کند، ولی استقلال چنین افرادی ندارد. من روزهای سختی را برای استقلال و نکونام تصور هستم. نکونام مربی حرفه‌ای است و هر کدام از این مشکلات باعث می‌شود که نگذارند او کار کند.

بیانی در واکنش به سالگرد تأسیس باشگاه استقلال گفت: از روابط عمومی باشگاه با من تماس گرفته و گفتند فیلم بگیرید و در مورد استقلال صحبت کنید. ما چون استقلالی هستیم این کار را کردیم. متأسفانه در سالگرد تأسیس استقلال، این تیم باید آرامش داشته باشد، ولی وضعیتش این شکلی است. هواداران دل‌شان به ستاره‌های روی پیراهن خوش است، ولی اینها مقطعی است و می‌خواهند در لیگ شرایط خوبی داشته باشد. به‌عنوان پیشکسوت استقلال از آقای هاشمی می‌خواهم به مشکلات استقلال ورود کند و نشان دهد دو تیم پایتخت را به یک نگاه می‌بیند. حداقل کاری که وزیر ورزش می‌تواند انجام دهد دادن وام بی‌بهره است تا مشکلات کمی کاهش یابد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.