مهاجم سال‌های گذشته تیم پورتو، ستاره تیم ملی ایران را دارایی بزرگ فینالیست مسابقات جام حذفی پرتغال دانست.

مهاجم سال‌های گذشته تیم پورتو، ستاره تیم ملی ایران را دارایی بزرگ فینالیست مسابقات جام حذفی پرتغال دانست. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال پورتو فردا شب (یکشنبه) در فینال مسابقات جام حذفی پرتغال مقابل براگا صف‌آرایی می‌کند. شاگردان سرجیو کونسیسائو، لیگ برتر را با کسب جایگاه دوم به پایان رساندند و یکشنبه فرصت دارند تا ناکامی در دفاع از عنوان قهرمانی لیگ را در جام حذفی جبران کنند.

این مسابقه، تکرار فینال جام حذفی پرتغال در فصل ۹۸-۱۹۹۷ به شمار می‌رود. دیداری که پورتو با نتیجه ۳ بر یک بر براگا غلبه کرد و فاتح جام قهرمانی این مسابقات شد.

ماریو ژاردل، بهترین گلزن خارجی تاریخ پورتو که در این مسابقه موفق به گلزنی شد، گفت‌وگویی با خبرگزاری «لوسا» پرتغال داشت. وی درباره شرایط پورتو برای قهرمانی در جام حذفی اظهار داشت: قطعاً پورتو مدعی اصلی قهرمانی است. شکست در لیگ باعث تضعیف آنها نمی‌شود و بازیکنان پورتو تلاش می‌کنند مسیرشان را که مدت‌هاست آغاز کرده‌اند، ادامه بدهند. این یک انگیزه برای پورتو خواهد بود.

مهاجم برزیلی سابق پورتو همچنین به تمجید از آقای گل ایرانی لیگ برتر پرتغال پرداخت و گفت: پورتو یک دارایی بزرگ به نام مهدی طارمی را دارد. او بازیکنی متمایز و موثر است و تمایل به گلزنی دارد. طارمی مرا به یاد ژاردل می‌آورد (با خنده). پورتو امکانات هجومی خوبی دارد و طارمی برای تیمش موثر بود. به او بابت این فصل عالی تبریک می‌گویم.

طارمی در ۳۳ دیداری که از فصل ۲۳-۲۰۲۲ لیگ برتر پرتغال به میدان رفت، آمار ۲۲ گل و ۸ پاس گل را به نام خود ثبت کرد و بالاتر از گونچالو راموس از بنفیکا، عنوان آقای گلی مسابقات را به دست آورد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.