حمله آقای خاص و هواداران رُم به داور بازی این تیم برابر سویا در فینال لیگ اروپا از سوی رسانه‌ها و اتحادیه داوران فوتبال انگلیس محکوم شد.

حمله آقای خاص و هواداران رُم به داور بازی این تیم برابر سویا در فینال لیگ اروپا از سوی رسانه‌ها و اتحادیه داوران فوتبال انگلیس محکوم شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه داوران فوتبال انگلیس رفتار اهانت آمیز هواداران تیم رم به داور مصاف این تیم با سویا در لیگ اروپا را محکوم کرد.

پس از این بازی در شهر بوداپست مجارستان که با پیروزی سویا در ضربات پنالتی همراه بود، رمی‌ها که معتقد بودند حق آنها در این بازی خورده شده است، علیه آنتونی تیلور داور انگلیسی بازی موضع گرفتند. ژوزه مورینیو سرمربی تیم هم به شدت از عملکرد تیلو انتقاد کرد و در مسیر خروج از ورزشگاه پوشکاش آره‌نا در پارکینگ ورزشگاه هم با داور انگلیسی روبرو شد و او را «مایه ننگ» خطاب کرد.

ابراز خشم رمی‌ها اما به این محدود نشد و آنها در فروگاه شهر بوداپست نیز به تیلور و خانواده‌اش اهانت کردند. یکی از آنها حتی یک صندلی را به سمت تیلور پرتاب کرد که باعث وحشت او و خانواده‌اش و فرار آنها به منطقه‌ای امن با مشایعت پلیس فرودگاه شد.

اکنون اتحادیه داوران حرفه‌ای فوتبال انگلیس به اتفاقات رخ داده واکنش نشان داده و در این خصوص بیانیه‌ای صار کرده است: ما از رفتار‌های اهانت‌آمیز و غیرمنصفانه‌ای که در قبال آنتونی تیلور و خانواده‌اش صورت گرفت بهت زده شده‌ایم.

رسانه‌های ایتالیایی نیز با ابراز شرمساری از رفتار هواداران رم که بعضاً شعار «تیلور را بُکش» سر می‌دادند، رفتار آنها را شرم‌آور و تحقیر‌آمیز توصیف کرده و مورینیو را مسبب تحریک هواداران برای موضع‌گیری علیه داور فینال لیگ اروپا دانسته‌اند.

با توجه به اتفاقات رخ داده، محتمل است که یوفا برای مورینیو و هواداران رم مجازات‌هایی در نظر بگیرد، تیمی که با وضعیتش در جدول سری A هنوز از بابت کسب سهمیه لیگ اروپا نیز مطمئن نیست.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.