سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: باز هم می گویم عنایتی یکی از بهترین مربیان آینده فوتبال ایران می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر قلعه نویی در نخستین جلسه تمرینی تیم فوتبال امید حاضر شد تا حمایت همه جانبه خود از انتخاب رضا عنایتی را نشان دهد.

او پس از خوش و بش با عنایتی و همچنین بازیکنان تیم امید در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: ما وظیفه خودمان می‌دانیم نه تنها در تمرین تیم امید بلکه در تمرین نوجوانان و جوانان نیز شرکت کنیم. اینجا کلمه ایران و سرافرازی آن مهم است. هر کسی با هر عقیده‌ای چه در راه انتقاد باشد یا کمک، برای‌مان مهم است. از همه مربیان خواهش می‌کنم بیایند و نظری دارند بگویند من و رضا عنایتی گوش خواهیم داد. همه اینها به خاطر این است که مردم ایران بزرگ هستند.

سرمربی تیم ملی بزرگسالان درباره حمایتش از تیم امید تاکید کرد: تیم امید ۵ دهه به المپیک صعود نکرده است. عنایتی کار سختی دارد چون دیر مسئولیت این کار را برعهده گرفت. رایزنی‌های زیادی انجام و با افراد زیادی صحبت شد ولی یقین دارم او یکی از بهترین مربیان حال و آینده ایران خواهد شد. عملکرد عنایتی را در تیم‌هایی مثل هوادار و حتی نفت مسجدسلیمان دیده‌اید. نوع بازی و نظم و انضباط تیم‌هایش خوب بوده است.

او درباره انتخاب سرمربی تیم امید تاکید کرد: عنایتی دیر انتخاب شد، اما ۱۰ روز است از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر لیست‌ها را نگاه کرد و پشتکار خوبی دارد. عنایتی و همکارانش از لحاظ فنی خوب هستند. همه باید کمک کنند. اینجا ایران مهم است. از آقای عبدی سوال بپرسید، هر زمان در پِک بودم به محل تمرینات تیم نوجوانان رفتم. وظیفه ما کمک کردن است. فوتبال وسیله شادی و لذت مردم است.

سرمربی تیم ملی درباره همکاری باشگاه‌ها با تیم امید گفت: روزی که برنامه‌ریزی تقویم آینده را انجام می‌دادیم تکلیف سرمربی تیم امید مشخص نبود. برنامه تیم امید در فیفادی نیست و نمی‌دانم ضعف ما یا آنهاست. روزی که با کشوری‌فرد و نبی جلسه داشته باشیم مصوبه‌ای در هیئت رئیسه تصویب می‌شود که تحت هر شرایطی باشگاه‌ها بازیکنان را در اختیار تیم امید قرار دهند. همه باید کمک کنند. چند بازیکن در لیست بزرگسالان بودند ولی برای ما اولویت تیم امید است. اگر می‌خواهید ساختمان بسازید، فونداسیون آن مهم است. اینها پایه فوتبال و ساختمان ما هستند. باید کمک کنیم نتایج خوبی بگیریم و هم پشتوانه خوبی بسازیم. کاری که در تیم ملی انجام می‌دهیم و باید کم کم بازیکنان جوان را جایگزین کرده تا تیم ملی هم جوان شود.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )