اتحادیه فوتبال اروپا داور بازی فینال لیگ قهرمانان را تغییر نمی‌دهد.

اتحادیه فوتبال اروپا داور بازی فینال لیگ قهرمانان را تغییر نمی‌دهد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه سان؛ با عذرخواهی شیمون مارچینیاک بابت حضورش در یک اجلاس دردسرساز و توضیحاتش در باره این مسئله، اتحادیه فوتبال اروپا از گناه این داور لهستان گذشته و به این ترتیب او همچنان داور مهمترین بازی فوتبال باشگاهی فصل خواهد بود.

مارچیناک که قرار است بازی تیم‌های اینتر و منچسترسیتی را در فینال لیگ قهرمانان اروپا سوت بزند، دو روز پیش به دعوت یکی از دوستانش به نام اسلاوومیر منتزن که یکی از سیاستمداران کشور لهستان است، در جلسه‌ای شرکت کرد که بعداً مشخص شد گردهمایی راست‌گرایان افراطی لهستان بوده است.

این اتفاق باعث شکل گرفتن موجی از انتقاد علیه داور فینال جام جهانی ۲۰۲۲ شد و گروهی فراوانی از هواداران در فضای مجازی خواهان سلب مسئولیت قضاوت فینال لیگ قهرمانان از تیم آبی‌پوش شهر منچستر شدند. یوفا نیز در واکنش به این اتفاق، بیانیه‌ای منتشر کرد و از آغاز بررسی‌ها درباره اتهامات نسبت داده شده به مارچینیاک خبر داد.

دست به کار شدن یوفا برای بررسی پرونده، مارچینیاک را مجاب به یک عذرخواهی مفصل و شفاف‌سازی درباره اتفات رخ داده کرد. او در بیانیه‌ای ضمن عذرخواهی بابت حضورش در جلسه یاد شده، ادعا کرد که به هیچ عنوان از ماهیت این جلسه اطلاع نداشته است و جزو مخالفان سرسخت هرگونه تبعیض نژادی و قومی است.

به این ترتیب یوفا هم از گناه مارچینیاک ۴۲ ساله چشم پوشی کرده و قصد ندارد فرصت قضاوت فینال لیگ قهرمانان را از او بگیرد.

فینال لیگ قهرمانان اروپا روز شنبه دو هفته دیگر (۱۰ ژوئن) در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.