سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان مطمئن است که برخی از تیم‌های لیگ دسته اول قاعده بازی جوانمردانه را در برخی دیدارها رعایت نکردند.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان مطمئن است که برخی از تیم‌های لیگ دسته اول قاعده بازی جوانمردانه را در برخی دیدارها رعایت نکردند. احمد جمشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره سقوط شهرداری همدان به لیگ دسته دوم فوتبال اظهار داشت: می‌دانستیم با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستیم و تلاش کردیم کارمان را با حداقل‌ها انجام بدهیم. در مقطعی از فصل، جلوی ورود پول به باشگاه گرفته شد. بازیکنان زیادی از دست دادیم و در جذب بازیکن نیز موفق نبودیم. باید ۱۰۰ اتفاق می‌افتاد تا سقوط کنیم که همه این اتفاقات رخ داد!

اطمینان دارم برخی تیم‌ها جوانمردانه بازی نکردند وی با اشاره به اشتباهات داوری علیه تیم شهرداری بیان کرد: ۱۳ توپ به تیر دروازه رقبا زدیم و هشت پنالتی صد درصد برای ما گرفته نشد. حدود پنج پنالتی اشتباه علیه ما اعلام کردند و داوران بازی‌های شهرداری محروم شدند. هفته‌های پایانی جوانمردانه نبود. اطمینان دارم برخی تیم‌ها جوانمردانه بازی نکردند و این اتفاق برای تیم‌های در کورس صعود و سقوط وجود داشت. البته خودمان باید بهتر عمل می‌کردیم تا کار به دست رقبا نیفتد.

هیئت مدیره، مدیرعامل و مجوز ملی نداریم سرمربی شهرداری همدان با اشاره به مشکلات باشگاه‌هایی با نام شهرداری تصریح کرد: به‌خاطر محدودیت در اساسنامه شهرداری‌ها، باشگاه ما هیئت مدیره، مدیرعامل و حتی مجوز ملی ندارد. شهرداری‌ها نمی‌توانند به‌صورت حرفه‌ای تیمداری کنند و هزینه شهرداری همدان در حد یک تیم دسته دومی هم نبود. البته تأمین همین هزینه‌ها هم دشوار بود. مجلس شورای اسلامی باید راهکاری برای باشگاه‌های شهرداری بیندیشد تا مدیرعامل و هیئت مدیره مستقلی داشته باشند.

هیچ تیمی به اندازه ما از داوری لطمه ندیده است جمشیدیان با بیان اینکه تاکنون حدود ۶۰ درصد از قرارداد اعضای تیم شهرداری پرداخت شده است، خاطرنشان کرد: این رقم ۲۰ درصد قرارداد سایر تیم‌ها هم نیست. با عملکرد خوبی که داشتیم، می‌توانستیم نتایج بهتری بگیریم و به اندازه لیاقت‌مان امتیاز نگرفتیم. سه یا چهار تیم نیز بیشتر از حق‌شان امتیاز کسب کردند. در ایران هیچ تیمی نمی‌تواند ادعا کند که به اندازه ما از داوری لطمه دیده باشد.

از لحاظ داوری مظلوم‌ترین تیم ایران بودیم وی شهرداری همدان را قربانی بزرگ اشتباهات داوری معرفی و عنوان کرد: طی ۳۲ هفته برای ما پنالتی گرفته نشد و گل مشکوکی نزدیم، اما گل‌های مشکوکی دریافت کردیم و از لحاظ اشتباهات داوری، مظلوم‌ترین تیم ایران بودیم. داوران لیگ برتری هم اشتباهات بزرگی در حق تیم شهرداری مرتکب شدند که شخص معمولی هم می‌توانست آن را تشخیص بدهد. امیدوارم باشگاه شهرداری شکل خوبی بگیرد و به لیگ دسته اول بازگردد.

داور و ناظر بازی با فجر سپاسی گزارش اشتباه دادند سرمربی شهرداری همدان درباره اتفاقات دیدار این تیم برابر فجر سپاسی شیراز که منجر به محرومیت دو تن از اعضای تیم شهرداری شد، بیان کرد: هم امیر جمشیدیان (مربی تیم شهرداری و برادر احمد جمشیدیان) و هم فردین نجفی را به‌خاطر گزارش دروغ داور و ناظر بازی شش ماه محروم کردند که کمیته استیناف پس از بررسی مدارک، هر دو را تبرئه کرد. چند تماشاگر با داور درگیر شدند و ارتباطی به اعضای تیم نداشت.

آقای گل لیگ یک از تیم شهرداری بیشتر گل زد! جمشیدیان بدشانسی را عاملی مهم در سقوط شهرداری همدان دانست و اظهار داشت: همچنین مشکلات فنی در تیم ما وجود داشت که باید آن را حل می‌کردیم. بهترین گلزن ما سه گل زده و تعداد گل‌های آقای گل لیگ از گل‌های زده ما بیشتر بود! چنین مشکلاتی هم داشتیم که باید آن را حل می‌کردم. همچنین اتفاقات مختلف در قهرمانی یا سقوط تیم‌ها موثر است.

ظرف ۱۰ دقیقه سقوط کردیم وی اشاره‌ای به اتفاقات لیگ برتر داشت و تصریح کرد: در فصلی که گذشت پرسپولیس تا سه هفته مانده به پایان لیگ برتر، شانس سوم قهرمانی بود که با شکست استقلال و توقف سپاهان قهرمان شد. همچنین مس کرمان تا بازی آخر در میان دو تیم قعرنشین نبود، اما در ۱۰ دقیقه پایانی سقوط کرد. ما ۳۲ هفته به قعر جدول نرفتیم و در دقیقه ۸۰ به لیگ دسته دوم سقوط کردیم. امسال تجربه بزرگی برای باشگاه شهرداری همدان و مربیان تیم بود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.