سویا با پیروزی مقابل آاس رم در ضربات پنالتی قهرمان رقابت‌های لیگ اروپا شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دو تیم در این دیدار در وقت‌های قانونی و اضافه به تساوی ۱-۱ رسیدند اما در ضربات پنالتی این سویا بود که به لطف درخشش یاسین بونو ۴-۱ پیروز شد و بار دیگر قهرمانی در این رقابت‌ها را جشن گرفت.

این بازی که در نیمه اول با برتری رم به پایان رسید از ابتدا با موقعیت خطرناک آن‌ها آغاز شد. درحالی‌که دو تیم ۱۰ دقیقه ابتدایی بازی با پاس‌کاری متعدد سعی داشتند راهی برای نفوذ به دروازه بیابند، اسپیناتزولا شانس بزرگی را از دست داد.

پاس کاتبک پائولو دیبالا به مدافع رم رسید، اما ضربه پرقدرت او خیلی نزدیک از کنار دروازه یاسین بونو عبور کرد و راهی اوت شد.

پیش از گلزنی، رم فرصت داشت تا با ضربه پنالتی از حریف پیش بیفتد. در دقیقه ۳۲ نمانیا گودلی توپ فرود آمده در محوطه جریمه را سعی داشت دور کند که پایش به سر تامی آبراهام برخورد کرد. این صحنه توسط VAR بررسی شد و به دلیل عدم آگاهی بازیکن سویا از حضور بازیکن رم در پشت سرش، خطا اعلام نشد.

دقیقه ۳۴ رم روی یک اتفاق موفق به گلزنی شد. پس از اینکه ایوان راکتیچ با برخورد به نمانیا ماتیچ روی زمین افتاد، بازیکنان سویا انتظار اعلام خطا داشتند. داور سوتی نزد و جانلوکا مانچینی که در میانه میدان توپ سرگردان را در اختیار گرفت موقعیت گل ساخت.

پاس رو به جلوی مانچینی نزدیکی محوطه جریمه به دیبالا رسید و او پس از چند قدم با ضربه پای چپ توپ را از کنار دستان بونو عبور داد و اولین گل این بازی را به ثمر رساند.

سویا در آخرین لحظات نیمه اول با شوت راکتیچ به گلزنی امیدوار شد اما ضربه پرقدرت او از پشت محوطه جریمه به تیرک افقی برخورد کرد و راهی اوت شد.

تیم اسپانیایی در نیمه دوم برای جبران نتیجه پا به میدان گذاشت. ۷ دقیقه پس از سوت داور برای شروع نیمه، الکس تلس روی پاس اریک لاملا فرصت داشت روی دروازه رم خطرآفرین شود اما ضربه‌اش بی‌دقت با فاصله زیاد از بالای دروازه به بیرون رفت.

سه دقیقه پس از این موقعیت سویا به گل تساوی رسید. مانچینی ارسال خسوس ناواس روی دروازه را به اشتباه جلوتر از لوکاس اوکامپوس وارد دروازه کرد و روی پاتریسیو در فاصله یک‌قدمی او نتوانست به این اشتباه واکنشی نشان بدهد.

رم تلاش داشت دوباره از حریف پیش بیفتد و موقعیتی بسیار خوب فراهم شد، اما تامی آبراهام از آن به درستی استفاده نکرد. او ارسال لورنزو پلگرینی را در محوطه شش قدم کنترل کرد و خروج به موقع بونو موجب شد ضربه‌اش بلوکه شود. توپ سرگردان به ایبانز رسید اما او ضربه‌ای بی دقت به توپ زد و ضربه دروازه به سود سویا اعلام شد.

تصمیم داور در دقیقه ۷۶ بازی برای لحظاتی جو را تغییر داد. مارتین تیلور برخورد مانچینی با اوکامپوس را خطای پنالتی اعلام کرد. اعتراض بازیکنان رم موجب شد او به سمت مانیتور کنار زمین برود و صحنه را مورد بازبینی قرار بدهد. او پس از بازبینی اعلام کرد که خطا نادرست بود و دستور به ادامه بازی از دروازه رم را داد.

این صحنه تنها لحظه جنجالی بازی نبود. همین اتفاق در دقیقه ۸۱ برای رم تکرار شد. ارسال ماتیچ روی دروازه سویا به دست چپ فرناندو برخورد کرد. بازی ادامه یافت و به دلیل اعتراض شاگردان مورینیو داور از VAR درخواست کرد بازبینی انجام شود. با بررسی سیستم کمک داور ویدیویی تیلور تایید کرد که خطایی صورت نگرفته و تصمیمش درست بود.

آندره بلوتی بهترین فرصت گلزنی رم را در دقیقه ۸۳ به دست آورد. ضربه ایستگاهی نزدیک قوس محوطه جریمه پشت مدافعان برای بلوتی ارسال شد اما او درحالی‌که خودش را برای ضربه زدن به توپ کشیده بود در موقعیت تک به تک توپ را از کنار تیرک عمودی عبور داد.

بازی با این تساوی تا پایان ۹۰ دقیقه دنبال شد و دو تیم در ۶ دقیقه وقت اضافه اعلام شده هم تغییری ایجاد نکردند تا بازی به وقت‌های اضافه برود.

وقت‌های اضافه موقعیت چشمگیر گلزنی در پی نداشت و هیجان بالایی از سوی دو تیم دیده نشد که بیشتر به نظر می‌رسید انتظار ضربات پنالتی را می‌کشند و سعی دارند با همین نتیجه به سوی ضربات سرنوشت‌ساز بروند. در نیمه دوم وقت اضافه برخورد لاملا با ایبانز موجب خونریزی دهان مدافع رم شد و بازیکن سویا به این دلیل کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۱۱۸ بازیکنان سویا در انتظار خروج نمانیا ماتیچ بودند تا ادواردو بووه وارد زمین شود. او به نشانه مصدومیت روی زمین نشست و این موضوع با اعتراض بازیکنان و نیمکت نشینان سویا همراه شد. مورینیو به اعتراض بازیکنان حریف واکنش نشان داد و بین طرفین درگیری لفظی به وجود آمد که خوان جوردن از سویا و مورینیو از رم به این دلیل کارت زرد دریافت کردند.

در ضربات پنالتی برای سویا اوکامپوس، لاملا و راکتیچ گلزنی کردند و برای رم هم برایان کریستانته گل زد. ضربه مانچینی از رم توسط بونو دفع شد و ایبانز هم ضربه‌اش را به تیرک عمودی کوبید. روی پاتریسیو هم ضربه مونتیل را دفع کرد اما پس از بررسی سیستم کمک داور ویدیویی این ضربه تکرار شد و در دومین مرتبه مونتیل موفق شد گلزنی کند تا حکم قهرمانی سویا را امضا کند.

Euro Football Fantasy with Prizes
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.