سرمربی آرژانتینی پیشین تیم فوتبال تاتنهام و پاری‌سن‌ژرمن به صورت رسمی هدایت آبی‌پوشان لندن را برعهده گرفت.

سرمربی آرژانتینی پیشین تیم فوتبال تاتنهام و پاری‌سن‌ژرمن به صورت رسمی هدایت آبی‌پوشان لندن را برعهده گرفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، باشگاه چلسی با انتشار بیانیه‌ای از انتصاب رسمی مائوریسیو پوچتینو به عنوان سرمربی جدید این تیم خبر داد.

چلسی و پوچتینو از مدت‌ها پیش توافق کرده بودند اما دو طرف منتظر ماندند تا فصل تمام شود و پس از آن، آغاز همکاری‌شان را به صورت رسمی اعلام کنند.

پوچتینو روی نیمکت چلسی جانشین فرانک لمپاردی می‌شود که پس از اخراج گراهام پاتر، به صورت موقت هدایت این تیم را برعهده داشت. چلسی فصل گذشته سه مربی متفاوت داشت که اولین آنها توماس توخل بود، دومی گراهام پاتر و در آخر فرانک لمپارد.

پوچتینو که سال گذشته از پاری‌سن‌ژرمن اخراج شد و از آن زمان بیکار بود، سابقه کار به عنوان سرمربی تیم‌هایی مانند اسپانیول (۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲)، ساوتهمپتون (۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴)، تاتنهام (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹) و پاری‌سن‌ژرمن (۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲) را دارد. تنها افتخارات دوران مربیگری این مرد آرژانتینی کسب قهرمانی لوشامپیونه و جام حذفی فرانسه در سال ۲۰۲۲ است. وی همچنین با تاتنهام به فینال لیگ قهرمانان رسید که البته مغلوب لیورپول شد.

با توجه به اینکه چلسی در این فصل موفق به کسب هیچ سهمیه‌ای نشد، مربی آرژانتینی جدید این تیم در فصل پیش رو تنها روی رقابت‌های داخلی تمرکز خواهد داشت. قرارداد پوچتینو با چلسی ۲ ساله با امکان تمدید برای سال سوم است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.