شرایط یوونتوس در سری آ به نظر می رسد که به آرسنال فرصتی طلایی را در لیگ قهرمانان اروپا داده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ آرسنال که ۲۴۸ روز صدرنشین لیگ برتر انگلیس بود، پس از افت در هفته های پایانی فرصت اولین قهرمانی لیگ انگلیس در ۱۹ سال اخیر را از دست داد. با این وجود توپچی ها به لیگ قهرمانان اروپا راه یافتند تا برای اولین بار از فصل ۱۷-۲۰۱۶ تا کنون در این تورنمنت حضور پیدا کنند. از طرفی ناکامی یوونتوس در راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا به نظر می رسد که به سود آنها شده باشد.

در حقیقت لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده برای آخرین بار پیش از تغییر شکل خود با ۳۲ تیم برگزار خواهد شد و تیم ها در هشت گروه چهار تیمی قرار می گیرند و در هیچ گروهی نمایندگان بیش از یک کشور حضور نخواهند داشت.

تیم ها در چهار سطح، سیدبندی می شوند که سید یک شامل قهرمان چمپیونزلیگ، قهرمان لیگ اروپا و قهرمان شش لیگ برتر قاره است. اگر قهرمان های این دو تورنمنت با قهرمان های شش لیگ بزرگ یکسان باشند هم قهرمان های لیگ های هفتم و هشتم برتر اروپا هم به سید یک می رسند. مثلا اگر سیتی قهرمان چمپیونزلیگ شود، قهرمان لیگ هفتم برتر اروپا نیز به سید یک می رسد.

سیدهای دوم به بعد بر اساس رنکینگ تیم ها در جدول یوفا مشخص می شود که عملکرد تیم ها در پنج سال اخیر در لیگ های اروپایی در این رنکینگ تاثیرگذار است. حذف یوونتوس از چمپیونزلیگ فرصتی طلایی را در اختیار آرسنال قرار داد چرا که آرسنالی ها به سید دو راه خواهند یافت. آرسنال در حال حاضر در رتبه ۲۳ رنکینگ یوفا قرار دارد و یوونتوس در رده هشتم قرار داشت و اگر تورینی ها به چمپیونزلیگ می رسیدند، آرسنال راهی سید سه می شد.

تورینی ها به علت کسر ده امتیاز به علت فساد مالی از حضور در چمپیونزلیگ باز ماندند و بدین ترتیب آرسنال به سید دو راه پیدا کرد. اگر ارسنال در سید سه قرار می گرفت، ممکن بود که به طور مثال در مرحله گروهی با بایرن مونیخ و رئال مادرید همگروه شود که در سیدهای یک و دو قرار گرفته اند اما حالا خیالشان راحت تر است چرا که می توانند مطمئن باشند که با تیم های سید دو نظیر رئال مادرید، اتلتیکو یا دورتموند همگروه نخواهند شد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.