سرمربی یوونتوس به تیم‌های میلان و اینتر بابت راهیابی‌شان به لیگ قهرمانان اروپا کنایه زد.

سرمربی یوونتوس به تیم‌های میلان و اینتر بابت راهیابی‌شان به لیگ قهرمانان اروپا کنایه زد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، ماسیمیلیانو آلگری در پی شکست یک بر صفر خانگی شب گذشته (یکشنبه) شاگردانش مقابل میلان در هفته سی‌وهفتم سری A ایتالیا و از دست رفتن شانس کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «DAZN» گفت: بعد از بازی از بازیکنانم تشکر کردم، چون فصل فوق‌العاده‌ای بود و ما باید سعی کنیم فصل را با افتخار در مصاف با اودینزه در شهر اودینه به پایان برسانیم. من چنین فصلی را برای کسی آرزو نمی‌کنم، ابتدا امتیازاتی (۱۵ امتیاز) از ما کسر شد، سپس آن امتیازها را به ما پس دادند اما دوباره امتیازاتی (۱۰ امتیاز) از ما گرفته شده است.

وی افزود: این بازی تنها کاری بود که می‌توانستیم انجام دهیم. این یک فصل غیرعادی برای ما بود که برای همه آشکار است. مردم می‌گویند که یوونتوس در این فصل شکست خورد اما ما با وجود تمام اتفاقاتی که افتاد، همچنان توانستیم ۶۹ امتیاز (بدون کسر امتیاز) جمع‌آوری کنیم.

این سومین بار در ۵۰ سال گذشته بود که یوونتوس پس از فصول ۹۱-۱۹۹۰ و ۱۰-۲۰۰۹ سری A ایتالیا، هم در خانه و هم در خارج از خانه مقابل میلان شکست خورد.

سرمربی یوونتوس تصریح کرد: گفتنش ناراحت‌کننده است اما فصل ما در سویا (حذف در مرحله نیمه‌نهایی لیگ اروپا با شکست مقابل سویا) به پایان رسید. آنجا بود که انرژی ذهنی ما تمام شد. همان‌طور که گفتم، فصلی غیرعادی بود، تیم ۶۹ امتیاز به دست آورد، بنابراین باید به آنها افتخار کنیم و بابت کارهایی که بچه‌ها انجام دادند، قدردان باشیم. اگر اتفاقی که خارج از زمین افتاد، رخ نمی داد، ما همچنان به لیگ قهرمانان اروپا راه می‌یافتیم.

آلگری تصریح کرد: حالا فقط باید استراحت کنیم و پس از بازی با اودینزه در آرامش همه چیز را ارزیابی کنیم. باید به این موضوع توجه داشته باشیم که پایه‌های خوبی در این تیم وجود دارد و همه چیز دور انداختنی نیست. بزرگترین اشتباه خلاص شدن از شر آن پایه‌ها در ساختن آینده یوونتوس است. امید اصلی من این است که قبل از تاریخ ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد، اشاره به پیش از آغاز فصل )، این بار به ما گفته شود که چه تعداد امتیاز جریمه شده‌ایم، نه اینکه دائماً در جدول رده‌بندی عقب و جلو برویم.

وی ادامه داد: وقتی به یوونتوس برگشتم، می‌دانستم که کسب قهرمانی سخت است. من آن‌قدر احمق نیستم که غیر از این فکر کنم. اگر می‌خواستم جامی کسب کنم، جای دیگری می‌رفتم. برگشتم چون خانواده و باشگاه به من نیاز داشتند. تیم‌هایی هستند که ۶ سال را بدون قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر سپری کردند. ما در زمین مسابقه در جایگاه سوم قرار گرفتیم و تا مرحله نیمه‌نهایی لیگ اروپا و تا مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی ایتالیا پیشروی کردیم.

مکس آلگری خاطرنشان کرد: فوتبال گاهی اوقات چیزهایی به شما می‌دهد و گاهی اوقات چیزهایی از شما می‌گیرد، درست مثل زندگی. ما از این وضعیت بیرون خواهیم آمد اما برخی از تیم‌ها به دلیل اینکه ۱۰ امتیاز از ما گرفته شده بود به لیگ قهرمانان راه یافتند. همه می‌توانیم در این مورد توافق کنیم، این‌طور نیست؟

سرمربی بانوی پیر در پایان گفت: ما نباید جاه‌طلبی را با توانایی اشتباه بگیریم، یوونتوس باید همیشه جاه‌طلبی برای قهرمانی داشته باشد اما باشگاه‌های دیگری نیز وجود دارند. ما به مدت ۹ سال قدرتمند بودیم اما در سه فصل اخیر موفق به کسب قهرمانی در سری A نشدیم. اکنون باید تلاش کنیم تا فصل را به بهترین شکل به پایان برسانیم.

یوونتوس در حال حاضر با ۵۹ امتیاز در رده هفتم جدول رده‌بندی سری A ایتالیا ایستاده و با رُم ۶۰ امتیازی و آتالانتای ۶۱ امتیازی برای کسب سهمیه لیگ اروپا یا لیگ کنفرانس اروپا رقابت می‌کند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.