بعد از ناکامی فصل گذشته مس کرمان، لیست گزینه‌های هدایت نارنجی‌پوشان و جانشینان احتمالی فرزاد حسین‌خانی مشخص شد.

بعد از ناکامی فصل گذشته مس کرمان، لیست گزینه‌های هدایت نارنجی‌پوشان و جانشینان احتمالی فرزاد حسین‌خانی مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال مس کرمان در فصل بیست و یکم لیگ برتر بعد از هشت فصل دوری دوباره به سطح اول فوتبال رسید. در حالی که هدایت نارنجی‌پوشان به عهده فرزاد حسین‌خانی سرمربی با تجربه اهلِ کرمان بود و این تیم تا روزهای آخر روی کاغذ نسبت به صنعت نفت آبادان شانس بیشتری برای بقا در لیگ داشت اما پایان فصل برای کرمانی‌ها همانند سریال تراژدی تمام عیار بود.

مس کرمان که روزگاری سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را داشت با ۲۲ امتیاز از ۳۰ مسابقه و قرار گرفتن در جایگاه پانزدهم جدول، دوباره به لیگ دسته یک بازگشت. پس از آخرین بازی مس در لیگ بیست و یکم که شاگردان حسین‌خانی در خانه از سپاهان شکست خوردند، سرمربی این تیم با انتقاد از بعضی مدیران غیرورزشی و اتفاقات حول تیم عنوان کرد: «ما خانواده خوبی نبودیم.»

بعد از آن انتقادات و تجربه سقوط مشخص بود که مربی جوان نارنجی پوشان و همکارانش در این تیم ماندنی نیستند. پنج روز بعد از این اتفاق باشگاه مس کرمان در روز ۳۰ اردیبهشت سال جاری با انتشار بیانیه‌ای خبر پایان همکاری با حسین‌خانی را رسماً منتشر کرد.

آخرین بررسی‌ها حاکی از آن است که مدیران مس کرمان برای فصل آتی در نظر دارند مربیانی که رزومه خوبی در لیگ دسته یک دارند، استخدام کنند. مربیانی نظیر محمود فکری، سعید دقیقی، مهدی پاشازاده و... در لیست جای دارند و رسول خطیبی هم اگر برای خروج از بخش مدیریتی مس سونگون رضایت بدهد به این اسامی اضافه خواهد شد. با توجه به اینکه خطیبی مدیریت باشگاه مس سونگون ورزقان تیم صعود کرده به لیگ یک را در اختیار دارد و حوزه اختیارات گسترده‌تری دارد، شاید خیلی برای تکیه زدن به نیمکت هدایت مس کرمان تلاشی نکند.

در این میان به نظر می‌رسد شانس سعید دقیقی که فصل گذشته با شمس آذر توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را کسب کند، بیشتر از بقیه نام‌ها باشد. شاگردان دقیقی با ۱۳ امتیاز اختلاف تفاوت فاحشی را نسبت به بقیه تیم‌های لیگ یک نشان دادند. اگر چه انتظار می‌رفت دقیقی با تیمی که قهرمان شده ادامه بدهد و خیلی سریع برای بستن تیم جدید خودش را آماده کند؛ اما این موضوع را به کسب امکانات بیشتر و بررسی بهتر شرایط گره زد. با این تفاسیر بعید نیست که او دوباره بخواهد در لیگ یک سرمربی باشد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.