فولاد خوزستان که از نگاه سرمربی این تیم شرایط روانی خوبی را تجربه نمی‌کند، امشب برابر رقیبی به میدان می‌رود که هفته‌هاست نتیجه نگرفته است.

فولاد خوزستان که از نگاه سرمربی این تیم شرایط روانی خوبی را تجربه نمی‌کند، امشب برابر رقیبی به میدان می‌رود که هفته‌هاست نتیجه نگرفته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پرونده فوتبال باشگاهی ایران در سال ۱۴۰۲ عصر امروز (پنجشنبه) باز خواهد شد تا ماراتن تیم‌ها برای قهرمانی یا فرار از سقوط مجدداً از سر گرفته شود.

اکنون نگاهی به بازی‌های امروز خواهیم داشت:

مس کرمان - آلومینیوم اراک

بیشتر از امتیازات خود،‌ مس کرمان از شکست‌های دو تیم نفتی قعر جدول برای بقا در لیگ بهره می‌برد. مس اکنون هفت امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد و به نظر می‌رسد همین روند برای بقای این تیم کافی است؛ مگر اینکه صنعت نفت و نفت مسجدسلیمان چهره دیگری از خود نشان بدهند. آلومینیوم هم با وجود کسب تنها دو برد از ۹ مسابقه اخیر، در این دیدارها هیچ شکستی متحمل نشده و به نظر می‌رسد به ثبات خوبی در لیگ برتر رسیده است.

نفت مسجدسلیمان - تراکتور تبریز

حدود هفت ماه از آخرین پیروزی نفت MIS در لیگ برتر می‌گذرد. این تیم سال ۱۴۰۲ را نیز با اعتصاب آغاز کرد و حالا ابراهیم اشکش را روی نیمکت دارد. اشکش در پنج مسابقه‌ای که هدایت نفت را بر عهده داشت، چهار شکست و یک برد را تجربه کرد که تنها پیروزی او با حکم کمیته انضباطی سوخت. تراکتور هم که با سرمربیگری پاکو خمس بازی‌هایی هجومی ارائه می‌کرد، سال ۱۴۰۱ را با دو شکست و سقوط به رتبه ششم پشت سر گذاشت.

حاشیه‌های دیدار نفت مسجدسلیمان برابر نساجی مازندران سبب شد کمیته انضباطی، نفتی‌ها را به دو دیدار خانگی بدون حضور تماشاگران محکوم کنند. شاگردان اشکش در بازگشت این مربی به نیمکت نفت، برای بقای خود حساب ویژه‌ای روی امتیازات خانگی باز کرده‌اند و با اینکه نمی‌توانند روی حمایت هواداران حساب کنند، باید با تمام وجود برای سه امتیاز مسابقه بجنگند.

ملوان بندر انزلی - هوادار

ملوان نیز تا حدودی به ساحل آرامش رسیده و ۱۱ امتیاز از منطقه خطر فاصله گرفته است. قوی سپید انزلی این هفته برابر رقیبی قرار می‌گیرد که در پنج بازی اخیر خود نتوانسته است بر آن غلبه کند. ملوانان در صورت پیروزی در این مسابقه، جای هوادار را در رده دهم جدول می‌گیرند. تیم ساکت الهامی که جایگاه دهم جدول را در اختیار دارد، به نظر می‌رسد تمرکز اصلی خود را بر جام حذفی معطوف کرده است که موفقیت در آن تخصص الهامی محسوب می‌شود.

پیکان - فولاد خوزستان

دو تیم در بحران‌زده‌ترین شرایط ممکن به مصاف هم می‌روند. پیکان که شش هفته است طعم پیروزی را نچشیده و یک گل ظرف چهار بازی قبلی خود در لیگ برتر به ثمر رسانده، همچنان از مصدومیت بازیکنان خود رنج می‌برد و سامان فلاح را نیز به دلیل تصادف رانندگی موقتاً در اختیار ندارد.

فولاد هم در چهار مسابقه خود با علیرضا منصوریان، یک برد و دو شکست تجربه کرده‌اند. منصوریان در نشست خبری قبل از مسابقه، فولاد را از لحاظ روحی یک تیم بیمار نامید و گفت که تلاش می‌کند این تیم را به جایگاه قابل قبولی در لیگ امسال برساند. فولادی‌ها که ۱۳ روز پیش از جام حذفی کنار رفتند، امیدی به کسب سهمیه آسیایی ندارند و تلاش می‌کنند لیگ را در نیمه بالایی جدول به پایان برسانند.

برنامه کامل دیدارهای هفته بیست‌وچهارم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ مس کرمان - آلومینیوم اراک، ساعت ۱۹، ورزشگاه امام علی (ع) کرمان نفت مسجدسلیمان - تراکتور تبریز، ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان ملوان بندر انزلی - هوادار تهران، ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه تختی بندر انزلی پیکان تهران - فولاد خوزستان، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه پاس قوامین تهران

جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ نساجی مازندران - گل‌گهر سیرجان، ساعت ۱۹، ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر سپاهان اصفهان - صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه نقش جهان اصفهان استقلال - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه آزادی تهران مس رفسنجان - پرسپولیس، ساعت ۲۱:۱۵، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.