نفت مسجدسلیمان سالی دشوار پشت سر گذاشت که ممکن است به قیمت سقوط به لیگ دسته اول تمام شود.

نفت مسجدسلیمان سالی دشوار پشت سر گذاشت که ممکن است به قیمت سقوط به لیگ دسته اول تمام شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، نفت مسجدسلیمان ظرف سال‌های گذشته همیشه یکی از عناوین اصلی اخبار را به خود اختصاص می‌داد. نفتی‌ها هر سال با مشکلاتی روبرو هستند که قرار نیست حل شود و در سال ۱۴۰۱ نیز پابرجا بود.

ممکن کردن عملیات بقا با مهاجری نفت MIS سال ۱۴۰۱ را با انتخاب محمدرضا مهاجری به‌عنوان سرمربی جدید آغاز کرد. اتفاقی که نتیجه داد و نفتی‌ها با مهاجری در لیگ بیست‌ویکم لیگ برتری ماندند. این در حالی بود که نفت از هفته دوازدهم تا بیست‌وسوم در رتبه پانزدهم ایستاده بود، اما یک پله بالا آمد و جایگاه چهاردهم را تا پایان لیگ حفظ کرد.

تغییر مدیریتی با وجود ثبات روی نیمکت پیش از شروع لیگ، مهاجری برای سال دوم در نفت مسجدسلیمان ماندنی شد که در سال‌های گذشته کمتر شاهد چنین اتفاقی بودیم! البته هدایت یزدی از مدیرعاملی باشگاه استعفا کرد و پس از چند روز به کار خود بازگشت تا ردی از بی‌ثباتی در نفت باقی بماند. وی تا اواخر آذر سکان مدیریت باشگاه نفت MIS را بر عهده داشت که از سمت خود برکنار شد.

بازی با پرسپولیس، متوقف‌کننده استارت موفق لیگ بیست‌ودوم برای نفتی‌ها با پیروزی برابر مس کرمان آغاز شد و آنها با کسب دو برد از پنج هفته ابتدایی، توانستند استقلال را در خانه خود متوقف کنند. شروع افت نفت از دیدار هفته ششم با پرسپولیس بود که به شکست ۲ بر یک شاگردان مهاجری انجامید. پرتاب اشیای مختلف به زمین و اظهارات جنجالی یزدی پیرامون مکالمه سرپرست پرسپولیس با داور، اتفاقاتی بود که مدیرعامل باشگاه نفت را مجبور به عذرخواهی کرد.

آغاز فصل تزلزل نفت پس از این مسابقه روز خوش ندید و در پنج مسابقه بعدی خود، آمار چهار شکست و ۱۷ گل خورده را بر جای گذاشت. بعد از کسب تنها ۹ امتیاز در ۱۲ هفته، مهاجری از سرمربیگری نفت مسجدسلیمان استعفا کرد. در این میان، مالک باشگاه استقلال ملاثانی فعالیت خود را به‌عنوان حامی مالی نفت آغاز کرد و ابراهیم اشکش، سرمربی تیم استقلال ملاثانی جانشین مهاجری شد.

بر باد رفتن تنها برد اشکش با حکم کمیته انضباطی روزهای تاریک تیم مسجدسلیمانی با اشکش هم تداوم یافت و نفت در لیگ برتر متحمل چهار باخت شد. تنها پیروزی قابل توجه نماینده استان خوزستان، به برتری ۳ بر یک مقابل ملوان در انزلی مربوط می‌شد که با حکم کمیته انضباطی، به شکست ۳ بر صفر و حذف از جام حذفی تبدیل شد! نتایجی که حکم به برکناری اشکش و سرمربیگری رضا عنایتی داد.

دور تند تغییر با بازگشت سرمربی برکنار شده عنایتی هم توفیق خاصی در استان خوزستان به دست نیاورد و از رقم زدن یک برد هم بازماند تا با کسب چهار امتیاز از شش مسابقه، از هدایت تیم نفت کناره‌گیری کند. مسئولان باشگاه نفت در ادامه مجدداً به ابراهیم اشکش رأی اعتماد دادند و در هفت هفته آینده با او برای فرار از سقوط تلاش می‌کنند.

باز هم لیدرها؛ باز هم جنجال حاشیه‌سازی لیدرها، یکی از مسائل چالش‌برانگیز هر ساله نفت مسجدسلیمان است. آنها که سال‌های قبل نیز در تمرینات این تیم با بازیکنان نفت درگیر شده بودند، بازیکنان نفت MIS را پس از شکست برابر استقلال تهدید کردند که تلاش عنایتی در تکذیب این مسئله هم از زشتی موضوع نکاست. انتشار تصاویری از چاقوی موکت‌بُر در دیدار مقابل نساجی، برگ دیگری از بی‌اخلاقی تعدادی از اطرافیان تیم بود که به پای هواداران خونگرم مسجدسلیمانی نوشته شد.

تحریم توخالی بازی در مسجدسلیمان حواشی بعضی از دیدارهای خانگی نفت مسجدسلیمان مانند بازی با پرسپولیس و نساجی، واکنش سایر تیم‌های لیگ برتر را هم در پی داشت. بعد از پرتاب اشیای متفرقه در دیدار با پرسپولیس، هشت باشگاه لیگ برتری در نامه‌ای به سازمان لیگ اعلام کردند که حاضر نیستند تیم‌های خود را به مسجدسلیمان بفرستند. البته این اتفاق عملاً رخ نداد و این تیم‌ها در این شهر بازی کردند. باشگاه تراکتور نیز پس از انتشار تصاویر بازی با نساجی اعلام کرد که در مسجدسلیمان به میدان نمی‌رود.

تحویل سال با اعتصاب و بی‌پولی! مشکلات مالی، دیگر نکته‌ای است که دست از سر نفتی‌ها برنمی‌دارد. آنها هر ساله با مشکل دریافت بودجه دست و پنجه نرم می‌کنند و بازیکنان حداقل در دو مقطع از سال دست به اعتصاب می‌زنند، اما درصدی از این مشکلات تا سال ۱۴۰۲ حل نشد. آنها سال جدید را نیز با اعتصاب تحویل کردند و دو جلسه تمرین نفت مسجدسلیمان به‌خاطر مشکلات مالی برگزار نشد!

سقوط در سال نفرین‌شده نزدیک است؟ نفتی‌ها با ۱۳ امتیاز، در قعر جدول لیگ برتر روزگار می‌گذرانند و هفت امتیاز با فرار از منطقه خطر فاصله دارند. آنها هفت بازی سرنوشت‌ساز پیش روی خود می‌بینند و با توجه به بروز مشکلات در آستانه این دیدارها، شاید سقوط به لیگ دسته اول تجلی ضرب‌المثل «سالی که نکوست، از بهارش پیداست» برای نفت مسجدسلیمان باشد. پیش‌تر سرپرست تیم نفت گفته بود که شاید این تیم نفرین شده است!

Euro Football Fantasy with Prizes
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.