بعد از مجازات یوونتوس به خاطر تخلفات مالی، نمره منفی دیگری در کارنامه مدیران باشگاه به ثبت رسید.

بعد از مجازات یوونتوس به خاطر تخلفات مالی، نمره منفی دیگری در کارنامه مدیران باشگاه به ثبت رسید. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که امیدهای هواداران باشگاه یوونتوس برای جبران ۱۵ امتیاز از دست رفته به عنوان جریمه تخلفات مالی تیم مدیریتی قبلی تازه جان گرفته است، باشگاه با انتشار گزارش مالی جدید خود، ذوق آنها را کور کرد.

طبق گزارش منتشر شده که مربوط به تراز مالی باشگاه در نیمه نخست فصل ۲۳-۲۰۲۲ است، بانوی پیر در این مدت نزدیک به ۳۰ میلیون یورو ضرر مالی متحمل شده که اگرچه پیشرفتی چشمگیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته است اما باعث افزایش بدهی‌های خالص باشگاه و عبور آن از مرز ۳۰۰ میلیون یورو شد.

یووه در نیمه نخست فصل گذشته در نتیجه از دست دادن بخش قابل توجهی از منابع مالی‌اش به دلیل شیوع کرونا، ۱۱۲.۱ میلیون یورو ضرر مالی داشت اما با بازگشت هواداران به ورزشگاه و بلیت فروشی، این ضرر در نیمه نخست سال جاری به ۳۰ میلیون یورو رسید. با این حال مجموع بدهی‌ خالص باشگاه نسبت به کل سال مالی گذشته از ۱۵۳ میلیون یورو به ۳۳۰ میلیون یورو رسیده که نشان دهنده عملکرد مالی ضعیف باشگاه در نیمه دوم سال مالی گذشته آن است.

بر اساس گزارش نشریه گاتزتا دلواسپورت، یوونتوسی‌ها افزایش بدهی‌ خالص‌شان را بیشتر حاصل ولخرجی‌هایشان برای خرید بازیکنان جدید در سال‌های اخیر می‌دانند طوری که در یک سال اخیر باشگاه ۶۷ میلیون یورو تنها به عنوان پاداش عقد قرارداد به بازیکنانش پرداخت کرده است. اگر چه بعید به نظر می‌رسد بدهی‌های باشگاه تا پایان فصل جاری کاهش پیدا کند اما انتظار می‌رود که این رقم از چیزی که اکنون هست بالاتر نرود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.