سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا بهترین گلزن لیگ این کشور را از لیست بازی تدارکاتی مقابل ایران خط زد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و کنیا روز هشتم فروردین در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. کنیا بیش از یک سال مسابقه و اردوی تدارکاتی نداشته و به دیدار با ایران به چشم یک مسابقه آماده سازی عالی نگاه می‌کند.

«انگین فیرات» سرمربی کنیا که سابقه کار در تیم ملی ایران در زمان علی دایی و سرمربیگری تیم‌هایی چون سایپا و سپاهان را هم دارد، از مدتها پیش اردوی آماده سازی تیمش را استارت زد و امیدوار است تیمش را مقابل ایران به خوبی محک بزند.

آخرین تمرین تیم کنیا پیش از سفر به ایران، امروز شنبه برگزار می‌شود و کاروان این تیم فردا یکشنبه به تهران پرواز می‌کند.

اما یکی از تصمیمات سرمربی کنیا که در این کشور مورد بحث و چالش جدی قرار گرفته است، خط زدن «بنسون اومالا» مهاجم ۲۱ ساله‌ای است که در لیگ داخلی کنیا بازی می‌کند. اومالا در حال حاضر با ۱۹ گل بهترین گلزن لیگ کنیا است و کنار گذاشتن او از سوی انگین فیرات، انتقادات زیادی را روانه این مربی کرده است.

تمرین تیم ملی فوتبال کنیا لیست نهایی کنیا از سوی رسانه‌های کنیا منتشر شده و نامی از اومالا در آن دیده نمی‌شود. وب سایت pulsesports کنیا نوشت:

«لیست نهایی فیرات درست مثل لیست اولیه او بحث داغی را بین هواداران ایجاد کرد. وقتی لیست اولیه اعلام شد، نام‌های بزرگی مانند ویکتور وانیاما، جوآش اونیانگو و دنیس انگانگا غایب بودند. این موضوع بحث شدیدی را ایجاد کرد. اکنون بنسون اومالا، بهترین گلزن لیگ برتر کنیا با ۱۹ گل از ۲۰ بازی، کنار گذاشته شده است.

با این تصمیم سؤالاتی مطرح شده است: فیرات از چه معیارهایی استفاده کرده است؟ چه چیزی باعث محرومیت این مهاجم آماده شده است؟ مزیت رقابتی آلفرد اسکریون نسبت به اومالا چیست؟ استراتژی استفاده از الویس روپیا چیست؟ حضور مایکل اولونگا و اومالا در اردوگاه ستاره‌ها به عنوان فرصتی عالی برای دومی برای یادگیری از کاپیتانر کنیا تلقی می‌شد.

اخیراً، فیرات در حالی که برای ساختن یک تیم رقابتی برای آینده زمان می‌خواست، کنیایی‌ها را به دلیل وسواس بیش از حد نسبت به نتایج مورد انتقاد قرار داد. سرمربی سابق مولداوی برای ساختن تیمی بهتر به زمان نیاز دارد و از هواداران می‌خواهد که به او زمان بدهند، اما حذف اومالا، مهاجم کلیدی آینده ستاره هارمبی، در صورت حفظ فرم خوب خود، تاکید او را بر این موضوع زیر سئوال می‌برد.»

اومالا پس از خط خوردن از لیست اصلی کنیا با انتشار پیامی نوشت: «تشکر از مربی و کادر فنی برای دعوت به تیم ملی کنیا. این به خودی خود یک دستاورد بود زیرا آنها به من ایمان داشتند. با وجود اینکه به تیم نهایی راه پیدا نکردم، چیزهای زیادی به دست آوردم.»

به گزارش خبرنگار مهر، لیست نهایی تیم ملی کنیا برای دیدار با ایران به این شرح است:

دروازه بان ها: پاتریک ماتاسی، ایان اوتینو، برینه اودیمبو

مدافعان: جوزف اوکومو، بریان ماندلا، جونستون اوموروا، اریک اوما، دیوید اوچینگ، دنیل آنیمبه، دنیل ساکاری و عبود عمر

هافبک‌ها: آموس نودی، ریچارد اودادا، تدی آکومو، آلفا اونیانگو، کنت موگونا، عبدالله حسن، داکه آبویا، ویلکیمس اوچینگ، آلوین مانگنی، ویکتور اومونه

مهاجمان: الویس روپیا، آلفرد اسکریون، مایکل اولونگا

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.