در حالی که سرمربی تیم بازنده دربی ایتالیا، باخت مردانش را به گردان داور انداخت، همتای او در تیم پیروز از پرداختن به این موضوع خودداری کرد.

در حالی که سرمربی تیم بازنده دربی ایتالیا، باخت مردانش را به گردان داور انداخت، همتای او در تیم پیروز از پرداختن به این موضوع خودداری کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیروزی یک بر صفر شب گذشته (یکشنبه) تیم فوتبال یوونتوس برابر اینتر در دومین دربی ایتالیای فصل در ورزشگاه جوزپه مه‌آتزا تحت الشعاع تصمیم تیم داوری و VAR برای سالم اعلام کردن تنها گل بازی قرار گرفت. در حالی که از برخی زوایا فیلمبرداری شده از صحنه کنترل توپ توسط آدرین رابیو در میانه میدان، به نظر می‌رسد که توپ با بازوی وی هم برخورد داشته است، به دلیل نبود تصاویر واضح در سیستم فیلمبرداری VAR در کالچو – موردی که پیش از این هم بارها جنجال آفرین شده است - خطای هند هافبک فرانسوی یوونتوس برای کمک داور ویدئویی و داور وسط محرز نشد و به این ترتیب گلی که در ادامه این حرکت به ثمر رسید، سالم تشخیص داده شد.

سیمونه اینزاگی سرمربی اینتر هم از همین موضوع برای ناعادلانه جلوه دادن باخت تیمش استفاده کرد. او به شبکه DAZN گفت: این مدلی باختن بسیار ناراحت کننده است و حس تلخی دارد. بعد از بازی‌مان برابر مونتزا در ماه ژانویه گفته بودیم که دیگر نمی‌خواهم درباره مسائل داوری صحبت کنیم چون آن شب اتفاقی بسیار جدی رخ داد. در این بازی هم اتفاقی مشابه آن رخ داد. ما گلی دریافت کردیم که در عصر VAR نباید پذیرفته می‌شد. چیزی که این گل را غیرقابل‌قبول‌تر و حتی شبیه یک بی‌احترامی به ما می‌کند این است که می‌گویند تصویری واضح که نشان دهد توپ با دست بازیکن برخورد کرده وجود ندارد. به همین دلیل کام ما تلخ است و انتظار داریم که به ما احترام گذاشته شود. با توجه به اتفاقی که برای من به عنوان سرمربی صحبت کردن درباره سایر ابعاد بازی سخت است. من ۲۰ تصویر مختلف دیدم که نشان می‌داد توپ با دست بازیکن برخورد کرده است.

لوکا مارلی، داور بازنشسته فوتبال ایتالیا که اکنون به عنوان کارشناس داوری شبکه DAZN فعالیت دارد، درباره تصمیم بحث برانگیز VAR در دربی ایتالیا گفته است که اگرچه به نظر می‌رسد که رابیو از دستش برای کنترل توپ استفاده کرده اما زاویه نامناسب فیلمبرداری که منجر به بررسی طولانی مدت صحنه شد، به داوران اجازه نمی‌دهد که در چنین مواردی نظر قطعی بدهند و به همین دلیل هم کمک داور ویدئویی از مردود اعلام کردن گل یووه خودداری کرده است. نظر او اما نتوانست اینزاگی را متقاعد کند. او گفت: من به حرف‌های اهل فن گوش می‌کنم اما این بار نمی‌توانم چیزی که آنها می‌گویند را بپذیرم. چیزی که ما دیدیم بسیار واضح بود و راستش را بخواهید من نمی‌توانم درباره سایر مسائل بازی حرفی بزنم. ما بارها برابر یوونتوس بازی کرده‌ایم و می‌دانستیم که آنها در ضدحملات خطرناک هستند و این اصلی‌ترین نقطه قوت‌‌شان است. خودمان هم بیش از همیشه مرتکب اشتباه شدیم اما هنوز داریم درباره مسابقه‌ای حرف می‌زنیم که کاملاً تحت تأثیر یک اشتباه داوری قرار داشت و روند پیشرفت ما در سری A به سوی کسب سهمیه لیگ قهرمانان را آهسته کرد. همه دیدند چه اتفاقی افتاد. نیاز به بازپخش تصاویر هم نیست. با توجه به این اتفاق همین که بازیکنان ما در نیمه دوم تمرکزشان را حفظ کردند، اتفاق مثبتی بود.

تلاش اینزاگی و پس از او خبرنگاران در نشست خبری برای زیر سؤال بردن پیروزی یوونتوس، ماسیمیلیانو آلگری سرمربی بانوی پیر را به شدت آزرده خاطر کرد و او با لحنی تند به یکی از آنها پاسخ داد و گفت: مرا عصبانی نکنید. تصمیمات داور را باید پذیرفت. یک بار ممکن است به نفع شما باشد و دفعه بعد به ضررتان. ما بعد از آن اشتباهی که در بازی‌مان برابر سالرنیتانا رخ داد (VAR بازیکن سالرنیتانا را در کنار پرچم کرنر ندید و گل یووه را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد) جنجال نساختیم. در بازی رفت مان برابر اینتر هم گل‌مان را مردود اعلام نکردند و نگفتند که به چه دلیل چون نتوانستند تشخیص دهند که خطای هند بوده یا نه. یوونتوس از نظر برخورد با مسائل داور مانند جنتلمن‌ها رفتار می‌کند. ما از مسائل داوری برای آشوب به راه انداختن استفاده نمی‌کنیم. ما فقط درباره فوتبال حرف می‌زنیم نه داوران. زمانی که پای VAR به لیگ باز شد و یک دقیقه پس از آن گل آتالانتا مردود اعلام شد، من گفتم که اگر تصمیمات VAR عینی باشد آن وقت این یک وسیله کاربردی خواهد بود اما اگر قرار باشد تصمیماتش انتزاعی باشد، مشکل‌ساز می‌‌شود. اتفاقی که برای بازی ما مقابل سالرنیتانا رخ داد کاملاً عینی بود اما اتفاقی که در بازی امشب برابر اینتر رخ داد فرق داشت. اگر VAR گل را ما را به خاطر اینکه احساس می‌شد رابیو توپ را با دستش کنترل کرده، مردود اعلام می‌کرد، این یک تصمیم انتزاعی بود. در ضمن شما خبرنگاران خودتان اولین کسانی هستید که همیشه با زیر سؤال بردن تصمیمات داوری، در مورد آنها منفی‌بافی می‌کنید. از من به عنوان یک مربی به جای اینکه بپرسید چرا این بازیکن را انتخاب کردم یا آن یکی، همیشه به دنبال به دنبال پرسش سؤالاتی هستید که جنجال درست کند.

آلگری چند دقیقه مانده به پایان بازی - درست مانند بازی قبلی تیمش برابر سامپدوریا - نیمکت را ترک کرد و به رختکن رفت - و به این ترتیب آشوب انتهای بازی که منجر به اخراج لئاندرو پاردس از یوونتوس و دانیلو دآمبروزیو از اینتر شد را ندید.

او در این باره هم توضیح جالبی داد و اظهار داشت: بازیکنان در آن مقطع دیگر به من نیاز نداشتند. من داشتم عصبانی می‌شدم. بنابراین به جای اینکه بمانم و کاری کنم که کارت زرد یا قرمز بگیرم، تصمیم گرفتم محل را ترک کنم. همه چیز را به عهده خود بازیکنان گذاشتم. آنها خودشان می‌دانستند که دارند چه کار می‌کنند. الان هم از آنها به خاطر اینکه باعث شدند با فکری آسوده به تعطیلات بروم (وقفه بازی‌های ملی) تشکر می‌کنم چون در غیراینصورت تا زمان بازگشت به بازی‌ها، روزهای سختی را سپری می‌کردم. به آنها گفتم که دیگر دارم به سن خاصی می‌رسم که نمی‌توانم خیلی چیزها را تحمل کنم و نگذارند که خیلی عذاب بکشم. آنها هم کارشان را خوب انجام دادند.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.