رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به مشکلات مالی فدراسیون و انتخاب امیر قلعه نویی پس از کارلوس کی روش گفت: انتخاب قطر نشان داد ما درست رفتار کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی تاج پس از پایان نشست فوق‌العاده روز گذشته مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال با اشاره به کلیات تغییر اساسنامه در بند یک گفت: مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال به دلیل اینکه AFC و فیفا نیز اساسنامه‌های خود را با توجه به شرایط موجود به روز رسانی می‌کنند و اقتضا می‌شود که تغییراتی در اساسنامه داشته باشیم. بند یک جزو تغییراتی است که اساسنامه پیش بینی کردیم. بندهایی وجود دارد که نهادهای بین‌المللی مانند AFC و FIFA روی آن حساس هستند. بندهایی نظیر اساس استقلال و ورود نهادهای دولتی است اما وارد بخش‌هایی شدیم که اعضای مجمع وجود داشتند.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: بحث دوم هم عملکرد فدراسیون فوتبال بود که با توجه به برگزاری جام جهانی مورد بررسی قرار دادیم. اتفاقات خاصی در این جام رقم خورد. شیطنت‌هایی قصد انجام بود که خوشبختانه از این موضوع عبور کردیم. شکست مقابل انگلیس طبیعی بود ولی بازی دوم مقابل ولز را خیلی خوب بازی کردیم و بردیم. بازی سوم هم بازی قابل قبولی بود.

او با اشاره به عملکرد تیم ملی بزرگسالان در جام جهانی قطر یادآور شد: سه بازی کردیم و سه امتیاز گرفتیم. تیم ملی ایران با حضور کارلوس کی روش که فکر می‌کنم عملکرد قابل قبولی داشتند. پس از جام جهانی هم او تصمیم گرفت قطر را با سه میلیون و دویست هزار دلار بر عهده بگیرد. همین انتخاب کی روش توسط قطر نشان می‌دهد ما هم انتخاب خوبی داشتیم.

تاج در خصوص انتخاب امیر قلعه نویی تاکید کرد: الان هم به نظرم انتخاب خوبی با حضور آقای قلعه نویی داشتیم که آماری قابل قبول در لیگ برتر داشتند انجام دادیم. دوره اول حضورش در تیم ملی ایران نیز با پنالتی تیم ملی ایران حذف شد که به نظرم عملکرد خیلی خوبی است. مجموعه فوتبال انتخاب او را انتخاب خیلی خوبی با توجه به شرایطی که تیم ملی ایران داشت می‌دانند.

او افزود: ضمن اینکه تیم فوتبال جوانان نیز توانست از گروه خود صعود کند و بازی‌های قابل قبولی هم انجام داد. ساحلی هم اکنون در تایلند است و امیدوارم قهرمان شده و برای جام جهانی انتخاب شود. تیم بانوان در کافا انتخاب شده و به مرحله دوم رفت. تیم فوتبال بانوان هم اعزام خواهد داشت. در فوتسال هم شرایط مطلوبی داریم. در تورنمنت شش جانبه تایلند هم خوب بودیم.

رئیس فدراسیون فوتبال با صراحت از مشکلات مالی فدراسیون فوتبال صحبت کرد و گفت: چالش‌های مالی داریم که هنوز نتوانستیم این مشکل را با فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برطرف کنیم. تحریم‌ها به طور جدی ادامه دارد. طلب فدراسیون، پرسپولیس و استقلال هنوز سر جای خودش است. با توجه به اینکه از فدراسیون فوتبال پول نمی‌گیریم و از منابع خود نظیر حق پخش هم درآمد نداریم یکی از چالش‌های اصلی فدراسیون است که اگر ما بتوانیم تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم و پول بیاید می‌توانیم مشکلات مالی را رفع کنیم.

Euro Football Fantasy with Prizes
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )