لیست سرمربی جدید تیم ملی کشورمان از عمده تیم‌های حاضر در لیگ برتر فوتبال بازیکن دارد.

لیست سرمربی جدید تیم ملی کشورمان از عمده تیم‌های حاضر در لیگ برتر فوتبال بازیکن دارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیست تیم ملی فوتبال ایران در آغاز دومین مقطع از حضور امیر قلعه‌نویی در این تیم، شب گذشته (جمعه) اعلام شد که نسبت به جام جهانی ۲۰۲۲، هشت غایب و ۱۵ بازیکن جدید داشت.

نکته قابل توجه در این فهرست، پراکندگی تیم‌هایی است که در تیم ملی بازیکن دارند. اکنون ۹ تیم، یعنی بیشتر از نیمی از تیم‌های حاضر در لیگ بیست‌ودوم (۱۶ تیم) دارای ملی‌پوش هستند که کمتر چنین اتفاقی در تیم ملی رخ داده بود. حسین پورحمیدی اولین ملی‌پوش تاریخ باشگاه آلومینیوم اراک لقب گرفت و تیمی چون مس رفسنجان در جریان لیگ فصل جاری برای اولین بار در تیم ملی نماینده داشت.

به این ترتیب بازیکنانی از ۹ تیم نخست جدول لیگ برتر یعنی سپاهان، استقلال، پرسپولیس، گل‌گهر، مس رفسنجان، تراکتور، آلومینیوم، فولاد خوزستان و ذوب‌آهن به تیم ملی دعوت شده‌اند که توجه ویژه ژنرال به لیگ امسال را نشان می‌دهد. سپاهان که صدرنشین لیگ برتر است و می‌توان گفت بهترین بازی‌ها را از خود ارائه کرده، شش بازیکن در تیم ملی دارد که بیشترین نماینده یک تیم در این اردو به شمار می‌رود.

قلعه‌نویی در این فهرست، دو بازیکن تیم خودش یعنی آرمین سهرابیان و رضا شکاری را به تیم ملی فراخواند. محمد امین حزباوی و محمد حسین اسلامی که اولین بار در اردوی منتهی به جام جهانی قطر در اردو حاضر شدند، در جمع دعوت‌شدگان دیده می‌شوند. رضا اسدی و شهریار مغانلو هم که دو آقای گل مسابقات محسوب می‌شوند، در غیاب دیگر مهاجم هشت‌گله مسابقات یعنی محمد عباس‌زاده در اردو شرکت خواهند کرد.

لیست اخیر تیم ملی ایران به تفکیک تیم‌ها به شرح زیر است:

سپاهان اصفهان: پیام نیازمند، رامین رضاییان، محمد کریمی، امید نورافکن، شهریار مغانلو و میلاد زکی‌پورپرسپولیس: علیرضا بیرانوند، وحید امیری، میلاد سرلک و مهدی ترابیاستقلال: سید حسین حسینی، روزبه چشمی و محمد محبیگل‌گهر سیرجان: آرمین سهرابیان و رضا شکاریفولاد خوزستان: محمد امین حزباوی و عارف آغاسیتراکتور تبریز: رضا اسدیآلومینیوم اراک: حسین پورحمیدیمس رفسنجان: سید مهدی حسینیذوب‌آهن اصفهان: محمد حسین اسلامیالاهلی قطر: شجاع خلیل‌زاده و محمد حسین کنعانی‌زادگانشارلوا: امیرحسین حسین‌زادهشباب الاهلی: احمد نوراللهیفاینورد: علیرضا جهانبخشکاسیم پاشا: علی قلی‌زادهپورتو: مهدی طارمیبایرلورکوزن: سردار آزمونآاِک آتن: احسان حاج‌صفیدینامو زاگرب: صادق محرمیوایله دانمارک: سعید عزت‌اللهی

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.