سرمربی پیشین پرتغال به طور رسمی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال لهستان انتخاب و معرفی شد.

سرمربی پیشین پرتغال به طور رسمی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال لهستان انتخاب و معرفی شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال لهستان بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) به طور رسمی فرناندو سانتوس را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال این کشور معرفی کرد. این مربی پرتغالی قرار است از ماه آینده به لهستان نقل‌ مکان کند و در کنار زیرنظر گرفتن بازیکنان لژیونر لهستان، بازی‌های لیگ لهستان را هم از نزدیک نگاه کند تا بتواند بازیکنان شایسته را به تیم ملی دعوت کند.

به این ترتیب سانتوس جانشین چسلاو میچنیویچ در تیم ملی فوتبال لهستان شد، مربی‌ که در پی شکست لهستان مقابل فرانسه در مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از سمت سرمربیگری تیم ملی لهستان کناره‌گیری کرد. پیش از استیون جرارد و آندری شوچنکو به عنوان گزینه‌های مدنظر اتحادیه فوتبال لهستان برای سرمربیگری تیم ملی این کشور یاد شده بود.

فدراسیون فوتبال پرتغال در پی حذف تیم ملی فوتبال پرتغال از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با قبول شکست یک بر صفر مقابل مراکش در مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها، به همکاری‌اش با فرناندو سانتوس پایان داد و در نهایت روبرتو مارتینس را جایگزین او کرد.

سانتوس ۶۸ ساله که از سال ۲۰۱۴ هدایت تیم ملی پرتغال را برعهده داشت، این تیم را به قهرمانی یورو ۲۰۱۶ و قهرمانی لیگ ملت‌های ۱۹-۲۰۱۸ رساند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.