سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه ۹۵ درصد ترکیب استقلال را برای دربی می‌داند، از اقدام یورگن لوکادیا مهاجم تیمش برای ترک ایران اظهار شگفتی کرد و گفت: لوکادیا پیگیر دربی بود.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال فردا سه شنبه در چارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم می‌روند.

نشست خبری یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس امروز دوشنبه در سازمان لیگ برگزار شد و وی ضمن تشریح آخرین شرایط سرخپوشان، به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

گل محمدی در ابتدا گفت: شاهد اتفاقات تلخ و دردناک بودیم. جا دارد به خانواده‌هایی که عزیزشان را از دست دادیم تسلیت بگویم و برایشان آرزوی صبر دارم. بازی مهمی در پیش داریم. دربی حساسیت خودش را دارد. می‌دانیم مردم نسبت به این بازی چقدر حساس و پیگیر هستند. با تمام قوا و آمادگی کامل وارد این بازی خواهیم شد. ان شاءالله مقابل یک رقیب دیرینه بازی خوبی انجام بدهیم. شخصاً احترام زیادی برایشان قائل هستم.

وی افزود: هرچند یکسری مشکلات عجیب و غریب رخ داد ولی نباید به آن فکر کنیم. مهم برای ما کسب سه امتیاز است. هر تیمی تمرکز خوبی داشته باشد و از فرصتهایش خوب استفاده کند، برنده می‌شود. امیدوارم درمجموع بازی جذابی شاهد باشیم و هوادارانی که مسابقه را می‌بینند از آن لذت ببرند.

سرمربی پرسپولیس درباره جدایی یکباره یورگن لوکادیا و اینکه گفته می‌شود در تمرینات اخیر پرسپولیس بی انگیزه بوده است، گفت: اتفاقاً آخرین تمرینی که انجام داد خیلی سرحال و پیگیر بازی بود. حتی فیلم بازی را از بچه‌های آنالیز ما گرفت. تمرکز خوبی برای بازی داشت. نمی دانم بعد از تمرین چه شد که تصمیم گرفت از ایران خارج بشود. هنوز خودم هنگ هستم. نمی دانم دلیل کارش چه بود. کاری که می‌توانم بکنم این است که مسئله را فراموش کنم و به بازیکنانم روحیه بدهم و از آنها بخواهم با جان و دل بازی کنند. جانشین‌ها هم با تمام وجودشان برابر استقلال قرار می‌گیرند.

گل محمدی در خصوص برگزاری دربی بدون تماشاگر اظهار کرد: فوتبال ما مشکل زیرساختی زیادی دارد. قطر جام جهانی را با کوچک‌ترین مشکلی برگزار کرد با استادیوم‌های مجهز. نمی‌خواهم خودمان را با قطر مقایسه کنم. از نظر ساختاری از کشورهای ژاپن، کره جنوبی و چین خیلی عقب هستیم. دربی استقلال و پرسپولیس یکی از ۱۰ دربی بزرگ دنیا است. چند روز قبل از آن نمی‌دانیم بازی برگزار می‌شود یا نه و یا تماشاگران حضور دارند یا نه. توقعی نمی‌شود داشت. استادیومی برای ۵۰ سال پیش است که استقلال و پرسپولیس تیم ملی در آن بازی می‌کنند. لنگ زمین تمرین هستیم. این چیزها در فوتبال ایران عادی و فراوان است.

وی درباره آلودگی هوا و انجام تمرین و مسابقه در این شرایط خاطرنشان کرد: مجبوریم در این آلودگی تمرین کنیم. شرایط بازی و تمرین متفاوت است. هیجان و ضربان قلب در بازی زیاد است. تمرین شرایط کنترل شده دارد و می‌توان کنترل کرد. بعضی‌ها با ماسک تمرین می‌کنند ولی در مسابقه نمی‌توان کاری کرد. روزهای زیادی خواهیم داشت که شرایط جوی این‌طور است. اینکه شرایط جوی چرا باید این‌طور باشد، بحث دیگری است و اگر حرفی بزنیم می‌گویند در حاشیه هستند.

سرمربی پرسپولیس همچنین داشتن صفحه توییتری را تکذیب کرد و افزود: حساب کاربری که به نام من جعل شده است فیک است! اینکه تیک آبی گرفته عجیب است و باید از ایلان ماسک بپرسید! در توییتر فعالیتی نداشتم و ندارم و اینستاگرامم هم بسته است. تعجب می‌کنم چطور تیک آبی گرفت!

گل محمدی با بیان اینکه شیخ دیاباته مصدوم است، گفت: دیاباته مشکل دیگری ندارد و به خاطر مصدومیت به بازی فردا نمی‌رسد. او دو، سه هفته دیگر کار دارد.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری درباره مشکلات باشگاه پرسپولیس گفت: مشکلات وجود دارد. در اوج تمرینات، چند جلسه تمرین را از دست دادیم و اردو لغو شد. سعی می‌کنیم با آمادگی وارد بازی‌ها بشویم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت قرارداد عیسی آل کثیر یادآور شد: با عیسی و باشگاه صحبت کردم. فقط بحث توافق عیسی و باشگاه است. امیدوارم با یکی دو جلسه مشکل رفع بشود. مشکل خاصی برای عقد قرارداد با این بازیکن وجود ندارد. فکر می‌کنم در این هفته یکی، دو جلسه داشته باشیم و کار را جمع کنیم.

گل محمدی درباره اینکه آیا ترجیح نمی‌داد با این شرایط، دربی پیش از شروع جام جهانی برگزار می‌شد؟ اظهار کرد: نمی‌توانستیم این روزها را پیش بینی کنیم ولی قطعاً قبل از حضور در جام جهانی، اگر دربی برگزار می‌شد تیم ما در ریتم مسابقات بود و ریتم خوبی داشتیم. در آن شرایط شاید برگزاری دربی برای ما بهتر بود. نمی‌توان به اتفاقات گذشته فکر کنیم و بگوییم کاش این‌طور یا آنطور می‌شد. بازی فردا برایمان مهم است. بازیکنان انگیزه خیلی خوبی از خود نشان داده‌اند. فکر می‌کنم با آمادگی خوبی وارد مسابقات بشویم.

وی درباره دلیل واقعی جدایی لوکادیا از پرسپولیس و زمان بازگشت او، گفت: اطلاع دقیقی ندارم که چرا رفت و چه زمانی بر می‌گردد.

گل محمدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر وضعیت مصدومان پرسپولیس از جمله بیرانوند و امیری بعد از جام جهانی گفت: شرایط بیرانوند خوب است و با ماسک تمرین می‌کند. وحید امیری هم مشکلی نداشت.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه آیا نگران لو رفتن ترکیب تیمش قبل از بازی با استقلال نیست؟ یادآور شد: آنقدر ارتباطات خبرنگاران و فضای مجازی قوی شده است که نمی‌توانم کاری کنم ترکیب بیرون نیاید. حساسیتی در انتشار خبر ترکیب ندارم. تا جایی که بتوانیم نمی‌گذاریم این اتفاق رخ بدهد ولی واقعاً سخت است. زیاد خودم را درگیر این مسئله نمی‌کنم. ترکیب‌ها خیلی قابل پیش بینی است. مثلاً با تیمی که بازی داریم، شاید ۹۵ درصد ترکیبشان را می‌دانیم. ما هم اطلاعاتمان را از رقیب می‌گیریم. شاید یک بازیکن این‌طرف یا آن‌طرف بشود. کسی نمی‌تواند ترکیبش را مخفی نگه دارد.

گل محمدی درباره برنامه‌هایش برای خط حمله در غیاب دیاباته و لوکادیا برای دربی گفت: هر دو بازیکن اختصاصی در آن پست بودند و نبودشان بی تاثیر نیست. امیدوارم بتوانیم جای آنها را با دوندگی و تمرکز بیشتر پر کنیم. مهاجمان دیگر ما هم آماده هستند و امیدوارم مشکلی پیش نیاید.

وی گفت: شرایط شاید آنطور که می‌خواستیم پیش نرفته باشد ولی ما یک تیم هستیم. فقط ۱۱ نفر در زمین نیستیم. همه بازیکنانی که با ما تمرین می‌کنند، انگیزه‌های خاص خودشان را دارند. به تیمم اعتقاد دارم و مطمئنم با تمام وجودشان برای تیم بازی می‌کنند و این باعث دلگرمی است.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: بحث مصدومیت و محرومیت بعضی از بازیکنان بود. عملکردمان خوب بود ولی روی دو اتفاق و بی تجربگی بازی را واگذار کردیم. در حالی که جام دستمان بود.

گل محمدی در خصوص وضعیت مجوز حرفه‌ای باشگاه و حضور در آسیا تصریح کرد: اینها سئوالات مدیریتی است و باید از مدیران یا مسئولان فدراسیون پرسید.

وی درباره تاثیر نبود تماشاگر در بازی پرسپولیس و استقلال گفت: حضور تماشاگران در استادیوم حال و هوای ورزشگاه و شوق و اشتیاق بازیکنان را بیشتر می‌کند. متاسفانه این دربی هم بدون تماشاگر برگزار می‌شود. تنها کلمه‌ای که می‌توانم راجع به این شرایط بگویم این است که «متاسفم» برای فوتبال ایران.

سرمربی پرسپولیس در پایان در خصوص اینکه به نظرش کارلوس کی روش باید در تیم ملی بماند یا نه، اظهار کرد: تمرکزم روی دربی است و صحبت درباره کی روش و تیم ملی حرفه‌ای نیست. در مجموع عملکرد یک مربی را بر اساس نتایجش می‌سنجند. کارشناسان و مسئولان فدراسیون هستند که اینها را در نظر می‌گیرند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.