تیم ملی فوتبال آرژانتین با شکست هلند در ضربات پنالتی حریف کرواسی در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ شد.

تیم ملی فوتبال آرژانتین با شکست هلند در ضربات پنالتی حریف کرواسی در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی آرژانتین جمعه شب در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در ورزشگاه لوسیل مقابل هلند صف‌آرایی کرد که با این بازی پس از ثبت نتیجه تساوی ۲ - ۲ در پایان ۱۲۰ دقیقه به ضربات پنالتی کشیده شد که در ضیافت پنالتی‌ها آرژانتین با نتیجه ۴ بر ۳ پیروز شد.

آرژانتین با گلزنی ناهوئل مولینا در دقیقه ۳۵، با برتری راهی رختکن شد. شاگردان اسکالونی در نیمه دوم نیز صاحب یک ضربه پنالتی شدند که لیونل مسی در دقیقه ۷۳ توانست توپ را به تور دروازه لاله‌های نارنجی برساند.

در حالی که تماشاگران تصور می‌کردند صعود آلبی‌سلسته به مرحله نیمه نهایی قطعی شده است، لوئیس فن‌خال تصمیم گرفت ووت وگهورست را در دقیقه ۷۸ به‌جای ممفیس دپای به زمین بفرستد که همین تعویض، ورق را برای هلند برگرداند. وگهورست با گلزنی در دقیقه ۸۳ توانست فاصله را به یک گل برساند و در دقیقه ۱۱+۹۰ نیز دروازه آرژانتین را گشود تا بازی در وقت‌های اضافه دنبال شود.

وقت اضافه این مسابقه هم گلی در بر نداشت تا ضربات پنالتی برنده دومین مسابقه یک‌چهارم نهایی را نیز تعیین کند. لیونل مسی، لئاندرو پاردس، گونزالو مونتیل و لائوتارو مارتینز پنالتی‌های آرژانتین را تبدیل به گل کردند و انزو فرناندز پنالتی آلبی‌سلسته را از دست داد. تئون کوپمینرس، ووت وگهورست و لوک دی یانگ نیز گلزنان هلند در ضیافت پنالتی‌ها بودند و ویرجیل فن دایک و استیون برگویس در گلزنی از روی نقطه پنالتی ناکام ماندند تا آرژانتین راهی مرحله نیمه پایانی جام بیست‌ودوم شود.

متئو لاهوز داور اسپانیایی این بازی به خورین تیمبر، ووت وگهورست، ممفیس دپای، استیون برخویس و استیون برخواین از هلند و مارکوس آکونیا، کریستین رومرو، لیساندرو مارتینس، لیونل مسی، نیکولاس اوتامندی، لئاندرو پاردس، گونسالو مونتیل و خرمن پزلا از آرژانتین کارت زرد نشان داد.

آرژانتین در مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز در ضربات پنالتی بر هلند غلبه کرده و به فینال جام راه یافته که در فینال مغلوب آلمان شد.

تیم ملی فوتبال آرژانتین با برتری در این مسابقه، خود را به مرحله نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ رساند و از ساعت ۲۲:۳۰ روز سه‌شنبه ۲۲ آذر، به مصاف کرواسی خواهد رفت.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.