سرمربی آرژانتینی و سابق عربستان گفت: «در خصوص حضورم در تیم ملی عربستان، اشتباه کردم که قبل از جام جهانی ۲۰۰۶ از این تیم جدا شدم. ما در مرحله انتخابی این رقابت‌ها شکست نخوردیم و فقط یک گل دریافت کردیم.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، گابریل کالدرون سرمربی اهل آرژانتین و اسبق تیم پرسپولیس در خصوص جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مصاحبه‌ای با نشریه الریاضیه انجام داد.

کالدرون در خصوص مرحله گروهی جام جهانی گفت: «نتایجی که در مرحله گروهی رقم خورد غیرقابل باور بودند؛ اما خوشبختانه تیم‌هایی که شایسته بودند صعود کردند.»

او در مورد اینکه کدام تیم قهرمان جام جهانی می‌شود، عنوان کرد: «هیچ وقت علاقه‌ای به پیش‌بینی نداشتم؛ اما ۶ تیم هستند که شانس قهرمانی هستند؛ هر چند شاید در نهایت یک شگفتی مثل نایب قهرمانی کرواسی در جام جهانی ۲۰۱۸ رخ دهد.»

این مربی آرژانتینی درباره شانس قهرمانی تیم ملی کشورش اظهار داشت: «به جز بازی با عربستان، آرژانتین مقابل مکزیک و لهستان و استرالیا عملکرد خیلی خوبی داشت. حالا باید به مصاف تیم هلند برود.»

کالدرون که سابقه مربیگری در عربستان را دارد در خصوص عملکرد تیم ملی این کشور در جام جهانی گفت: «عربستان در جام جهانی فوتبال زیبایی به نمایش گذاشت و حتی موفق شد آرژانتین را شکست دهد؛ اما کار این تیم در این رقابت‌ها به خاطر تجربه کمتر نسبت به سایر تیم‌ها سخت شد.»

او در مورد اینکه اگر زمان به عقب بازگردد کدام یک از تصمیماتش را تغییر می‌دهد، تصریح کرد: «هیچ کدام از تصمیماتم را تغییر نمی‌دهم. من به مسیری که در آن قرار گرفته‌ام اعتماد دارم و از اشتباهاتم یاد گرفتم و باعث رشدم شد. البته در خصوص حضورم در تیم ملی عربستان، اشتباه کردم که قبل از جام جهانی ۲۰۰۶ از این تیم جدا شدم. ما در مرحله انتخابی این رقابت‌ها شکست نخوردیم و فقط یک گل دریافت کردیم.»

کالدرون در مورد عملکرد مسی عنوان کرد: «او سن و سال بالایی دارد؛ اما همچنان بازیکن مهمی برای آرژانتین محسوب می‌شود. مسی ۱۴ سال در تیم ملی بوده و بهترین بازیکن جهان محسوب می‌شود. او در تیم کارهایی می‌کند که هیچ کدام از بازیکنان آرژانتین توانایی انجام دادن آنها را ندارد.»

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.