کاپیتان تیم ملی آرژانتین می‌گوید که حذف تیمی که او و یارانش را ۸ سال پیش در حسرت قهرمانی گذاشت، غافلگیر کننده بوده است.

کاپیتان تیم ملی آرژانتین می‌گوید که حذف تیمی که او و یارانش را ۸ سال پیش در حسرت قهرمانی گذاشت، غافلگیر کننده بوده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، لیونل مسی ستاره تیم ملی آرژانتین که تیمش با غلبه بر استرالیا به یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کرد، در جمع گروهی از خبرنگاران به ارزیابی تیم‌های باقی مانده در جام بیست‌و‌دوم پرداخت و درباره اتفاقات اخیر از جمله حذف غیرمنتظره آلمان صحبت کرد.

مسی در معرفی مدعیان قهرمانی جام جهانی به جز آرژانتین، سه تیم دیگر را نام برد که انگلیس جزوشان نبود. او همچنین تیمی که در این تورنمنت بیش از همه تحسینش را برانگیخته بود را معرفی کرد.

مسی گفت: ما تمام بازی‌های جام جهانی را دیده‌ایم، البته منظورم تمام بازی‌هایی که فرصتش را داشتیم است. برزیل خیلی خوب بازی می‌کند و با وجود باختی که مقابل کامرون متحمل شد، همچنان یکی از اصلی‌ترین مدعیان قهرمانی است. فرانسه هم همین‌طور. اسپانیا را هم با وجود شیوه صعودش (باخت به ژاپن در آخرین دور مرحله گروهی) باید جزو مدعیان بدانیم، چون آنها هم خیلی خوب بازی می‌کنند و درباره شیوه بازی‌شان به خصوص هنگام تملک آن کاملاً توجیه هستند و می‌دانند که وقتی توپ را در اختیار دارند باید چه کاری انجام دهند.

مسی در ارزیابی شانس تیم ملی کشور خودش هم گفت: آرژانتین یکی از قدرت‌ها و همیشه جزو بهترین تیم‌ها بوده است. قبل از آمدن به قطر می‌دانستیم به خاطر کارهایی که در چند وقت اخیر انجام داده‌‌ایم، جزو مدعیان محسوب می‌شویم و باید این موضوع را در زمین بازی ثابت کنیم. خوشبختانه تا الان هم توانسته‌ایم این کار را انجام دهیم و امیدوارم که بتوانیم به برداشتن قدم‌های کوچ ادامه دهیم.

ستاره پاری‌سن‌ژرمن در انتها درباره شگفتی‌های جام بیست‌و‌دوم از جمله حذف آلمان، عنوان کرد: بله من هم غافلگیر شدم، چون تیم‌شان پر از بازیکنان بزرگ و جوان است. آلمان همیشه جزو بهترین تیم‌‌های دنیا بوده و اینکه برای دومین بار متوالی در مرحله گروهی حذفی می‌شود، واقعاً غافلگیر کننده است. اینجا اما جام جهانی است و مشخص شد که چقدر تورنمنت سختی است و سطح تیم‌ها به یکدیگر نزدیک.

مسی و یارانش جمعه ۱۸ آذر در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی از ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران به مصاف هلند می‌روند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.