سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا هنوز حسرت حضور در مهمترین رویداد ورزشی جهان در سال جاری را می‌خورد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا هنوز حسرت حضور در مهمترین رویداد ورزشی جهان در سال جاری را می‌خورد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که بزرگان فوتبال جهان در قطر در تکاپو و تلاش هستند تا به مراحل بالاتر جام جهانی ۲۰۲۲ برسند، ایتالیایی‌ها فقط به‌عنوان یک تماشاگر از دور نظاره‌گیر این بازی‌ها هستند. نرسیدن قهرمان یورو ۲۰۲۰ به جام جهانی هنوز هم برای بسیاری از طرفداران این تیم قابل هضم نیست به خصوص که گروه این تیم در مرحله انتخابی گروه چندان سختی نبود و در پلی‌آف نیز در خانه به حریفی مثل مقدونیه باخت. این دومین دوره متوالی است که ایتالیایی‌ها شانس حضور در جام جهانی را از دست می‌دهند و باعث ضربه بزرگی به اعتبار آنها در فوتبال جهان شد.

روبرتو مانچینی سرمربی آتزوری در این باره به شبکه رای ایتالیا گفت: ما از بابت ناکامی در صعود به مرحله بعدی مسابقات بسیار متأسفیم و امیدواریم که این اتقاق دیگر هرگز تکرار نشود، چون ایتالیا همیشه باید در جام‌های جهانی حضور داشته باشد.

ایتالیا قبل از سال ۲۰۱۸، در تمامی ادوار جام جهانی به جز جام جهانی ۱۹۵۸ حضور داشت و امسال برای اولین بار در تاریخش برای دو دوره متوالی نتوانسته است در این تونمنت بازی کند. مانچینی و شاگردانش اکنون تنها باید نظاره‌گر بازی‌های جام جهانی باشند و تا دوره بعدی بازی‌های ملی (سوم فروردین) که در نیمه نهایی لیگ اروپا به مصاف انگلیس برود، فعالیتی نخواهند داشت.

مانچو در ادامه به قهرمانی سال گذشته مردانش در یورو ۲۰۲۲ اشاره داشت و گفت: قهرمانی در یورو لحظه‌ای بی‌نظیر بود، چرا که تیم ملی دوران سختی را سپری می‌کرد. احساس می‌کردم اتفاقی نیست که ما ۳۰ سال بعد در ومبلی قهرمان شدیم. آن سال لوکا ویالی و دیگر بازیکنان سامپدوریا در فینال به بارسلونا باختند. بردن یورو مثل کامل شدن یک چرخه بود. به همین دلیل این برد حکم کامل شدن یک چرخه را داشت و برای هواداران سامپدوریا هم ارزش خاصی داشت.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.