مدیرعامل پیشین استقلال گفت: حضور یک مدیر با تجربه در استقلال می‌تواند اتفاق خوبی باشد، چون می‌توان امیدوار بود اشتباهات قبلی‌اش را دیگر تکرار نکند.

مدیرعامل پیشین استقلال گفت: حضور یک مدیر با تجربه در استقلال می‌تواند اتفاق خوبی باشد، چون می‌توان امیدوار بود اشتباهات قبلی‌اش را دیگر تکرار نکند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال اعلام کرد که تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ایران از یک سال به ماه کاهش پیدا کرده است. در همین رابطه کاظم اولیایی عضو کمیته بدوی مجوز حرفه‌ای درباره چگونگی روند نرمش AFC در این موضوع با توجه به اتفاقات رخ داده در سال گذشته، به تسنیم گفت: سال گذشته کارمان در کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای درست بود ولی دپارتمان اصرار داشت از یک تبصره استفاده کند و سه ماه به باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مهلت داده شود. این تبصره قانونی نبود. کمیته بدوی کارش را درست انجام داد و صلاحیت این باشگاه‌ها را برای دریافت مجوز حرفه‌ای رد کرد ولی کمیته استیناف به بندی استناد کرد که در آیین نامه جدید نبود.

وی اضافه کرد: موضوع دیگری که تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای را در پی داشت، مربوط به باشگاه گل‌گهر بود. در ابتدا از سوی کمیته بدوی باشگاه‌ گل‌گهر در کنار باشگاه‌های فولاد و سپاهان واجد شرایط مجوز بودند ولی در باشگاه گل‌گهر برای قرارداد مربی بدنساز یک مهلت پرداخت وجود داشت و باشگاه سیرجانی حقوق این مربی را بعد از این تاریخ پرداخت کرده بود. از سوی AFC سخت‌گیری شد که چرا در تاریخ پرداخت و تاریخ مهلت در قرارداد دقت نشده است. تصور کردیم که چون در هنگام بررسی، باشگاه گل‌گهر بدهکار نیست مشکلی ایجاد نمی‌شود اما این باشگاه از سوی AFC رد شد. در کل اتفاقاتی که در سال گذشته در این جریان رخ داده، مسائلی نبود که قابل حل شدن نباشد. برای همین AFC اکنون تعلیق را به مدت کمتری کاهش داده است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال درباره تغییرات مدیریتی در این باشگاه اظهار داشت: این موضوع هم به همان مسئله حرفه‌ای ارتباط دارد. همه می‌دانیم که باشگاه‌های ما فیرپلی مالی را رعایت نمی‌کنند. فیرپلی مالی، قانونی بود که در سال ۲۰۱۱ تصویب و به کنفدراسیون‌ها ابلاغ شد. مقررات جدید و سختگیرانه‌ای وضع شد که ابتدا توسط یوفا اجرا شد و این نهاد تیم‌های اروپایی را جریمه کرد. فیرپلی مالی می‌گوید در باشگاه‌ها نباید پولشویی شود. باشگاه‌ها باید به اندازه درآمد‌‌های‌شان هزینه کنند و باید تراز مالی صفر باشد. این عاملی است که من تصور می‌کنم در باشگاه استقلال در زمان مدیریتی آقای آجورلو رخ نداد. آقای آجورلو از درآمد‌های نجومی و چند صد میلیاردی صحبت کرد ولی در نهایت آنطور که باید این درآمد‌ها محقق نشد.

وی اضافه کرد: طبق درآمد‌های حقیقی باشگاه، هزینه نشده و روی باشگاه‌ها فشار مالی ایجاد شده است. مثل اینکه ایشان (آجورلو) خودش درخواست کرده بود بتواند از محل فروش سهام و دیگر جاها، پول بگیرد که این اتفاق هم رخ نداده بود. فکر می‌کنم به دلیل این مسائل و عدم تحقق درآمد‌های مالی و عدم فیرپلی مالی این تصمیم گرفته شد که تغییر مدیریتی در این باشگاه‌ها رقم بخورد. برداشت من این است که گره‌های مالی و بدهکاری باشگاه استقلال منجر به جدایی آجورلو شد.

اولیایی درباره بازگشت علی فتح‌الله‌زاده به باشگاه استقلال عنوان کرد: دعا می‌کنیم آقای فتح‌الله‌زاده با تلاشی که دارد بتواند روز‌های خوبی را برای استقلال رقم بزند. وقتی عملکرد مدیران را در باشگاه استقلال ارزیابی می‌کنیم، می‌گوییم مدیرانی باید به این باشگاه بیایند که اهلیت داده باشند. مدیر صفر کیلومتر نمی‌تواند در استقلال یا پرسپولیس کار کند. مدیری که به اینجا می‌آید باید آشنایی و توانایی و اهلیت داشته باشد. سابقه این موضوع را نشان داده است. در استقلال چند مدیر پشت سرهم آمدند و هر کدام چند ماه دوام آوردند و هزینه‌های زیادی روی دست باشگاه گذاشتند. حضور یک مدیر کارکشته‌ و با تجربه می‌تواند اتفاق خوبی باشد، چون می‌توان امیدوار بود که این مدیر اشتباهات قبلی‌اش را دیگر تکرار نکند.

مدیرعامل پیشین استقلال درباره اینکه آیا منظورش از جمله قبلی، کنایه به اشتباهات گذشته فتح‌الله‌زاده است؟ گفت: قصدی برای این کار ندارم ولی تجربه‌‌‌اندوزی همین است. وقتی می‌گوییم مدیر باید در استقلال تجربه داشته باشد، یعنی اینکه دیگر راه‌های اشتباه را نرود. برای آقای فتح‌الله‌زاده آرزوی موفقیت می‌کنم، چون کار سخت و بار سنگینی در پیش دارد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.