همانطور که پیش از این اعلام شده بود اوکراین به دو کشور اسپانیا و پرتغال برای کاندیداتوری میزبانی از مسابقات جام جهانی ۲۰۳۰ ملحق شد.

همانطور که پیش از این اعلام شده بود اوکراین به دو کشور اسپانیا و پرتغال برای کاندیداتوری میزبانی از مسابقات جام جهانی ۲۰۳۰ ملحق شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال اسپانیا و اتحادیه فوتبال پرتغال امروز (چهارشنبه) به طور رسمی اعلام کردند اوکراین به دو کشور اسپانیا و پرتغال برای درخواست میزبانی از مسابقات جام جهانی ۲۰۳۰ پیوسته است. این همکاری جدید برای ارائه درخواست میزبانی مشترک از این رویداد مهم، امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در مقر اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا)، در شهر نیون سوئیس اعلام شد.

پیش از این نشریه انگلیسی «تایمز» گزارش داده بود؛ ایده این است که اوکراین میزبان یکی از گروه‌های جام جهانی ۲۰۳۰ باشد و آنها امیدوار هستند تا آغاز بیست‌وچهارمین دوره جام جهانی که ۸ سال دیگر برگزار خواهد شد، آرامش به این کشور بازگردد. در این خصوص البته باید ضمانت‌های امنیتی برای برگزاری این مسابقات به فیفا داده شود. این طرح میزبانی مشترک از جام جهانی ۲۰۳۰ توسط ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین حمایت شده است.

لوئیس روبیالس رئیس اتحادیه فوتبال اسپانیا در این کنفرانس مطبوعاتی با تأیید پیوستن اوکراین به پرتغال و اسپانیا برای درخواست میزبانی از بیست‌وچهارمین دوره جام جهانی گفت: اکنون این درخواست میزبانی یک درخواست میزبانی مختص به شبه جزیره ایبری (اسپانیا و پرتغال) نیست، بلکه یک درخواست میزبانی اروپایی است. ما امروز یک گام رو به جلو برداشتیم.

فرناندو گومز رئیس اتحادیه فوتبال پرتغال نیز در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت: این باعث افتخار است که اوکراین را در درخواست میزبانی مشترک خود قرار دهیم. دو فدراسیون قصد خود را به اتحادیه فوتبال اروپا اعلام کرده‌اند که یوفا در این زمینه از ما حمایت کامل کرده است. فوتبال فراتر از فوتبال است. این یک تصمیم منطقی و طبیعی است. ما از حمایت بی‌قید و شرط یوفا در این زمینه برخوردار بوده‌ایم. پس از پایان جنگ، اوکراین نباید از ذهن ما ناپدید شود. ما باید به آنها امید بدهیم.

سه کشور پرتغال، اسپانیا و اوکراین در حالی به دنبال میزبانی مشترک از بیست‌وچهارمین دوره جام جهانی هستند که صحبت از میزبانی مشترک دیگر کشورها از جام جهانی ۲۰۳۰ مطرح است که از آن جمله می‌توان به تلاش سه کشور عربستان سعودی، مصر و یونان برای میزبانی مشترک این رویداد یا تلاش سه کشور آرژانتین، شیلی و پاراگوئه برای میزبانی مشترک این رویداد در صدمین سالگرد راه‌‌اندازی مسابقات جام جهانی اشاره کرد، مسابقاتی که اولین دوره‌اش در سال ۱۹۳۰ در اروگوئه برگزار شد.

جام جهانی ۲۰۲۲ در حالی در تاریخ ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) به میزبانی قطر برگزار خواهد شد که میزبان بیست‌وسومین دوره این رقابت‌ها نیز سه کشور آمریکا، کانادا و مکزیک در سال ۲۰۲۶ خواهند بود.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )