سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: به دنبال تجربه‌اندوزی بازیکنان هستیم تا در نهایت نسل‌های بعدی تیم ملی بزرگسالان را ایجاد کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران گفت: به دنبال تجربه‌اندوزی بازیکنان هستیم تا در نهایت نسل‌های بعدی تیم ملی بزرگسالان را ایجاد کنیم. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسین عبدی در نشست خبری پیش از بازی با لائوس در مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا گفت: از حضور در قرقیزستان بسیار خوشحالم. بی‌تردید اولین هدف از برگزاری مسابقات توسعه فوتبال آسیاست که برای خود من هم اهمیت زیادی دارد. ما پیش از این به تورنمنت‌هایی در تاجیکستان، ازبکستان و ژاپن رفتیم تا بازیکنان تجربه‌اندوزی کنند و در نهایت نسل‌های بعدی تیم بزرگسالان را ایجاد کنیم. از فدراسیون فوتبال قرقیزستان بابت میزبانی این دوره تشکر می‌کنم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره میزان شانس تیم نوجوانان ایران برای کسب رده نخست مسابقات مقدماتی گفت: در این رده سنی نه من، نه هیچکس دیگری نمی‌تواند درباره موفقیت در مسابقات پیشگویی کند یا تضمین بدهد. بازیکنان جوان و تحت فشار و استرس هستند اما در روز مسابقه می‌توان فهمید کدام تیم موفق خواهد بود. به مربیان و بازیکنانم گفتم اولین مسئله حفظ سلامتی شما و پس از آن توسعه شما در این حرفه و ورزش فوتبال است. پس از این دو مورد بازی جوانمردانه اولویت دیگر است و در نهایت اینکه اگر نتوانستید پیروز شوید، ایرادی ندارد و باید بسیار محترمانه رفتار کنید و پس از آن تلاش کنید تا بازیکن بهتری برای آینده باشید، چراکه شما فقط مختص به امروز نیستید و نگاه‌تان باید به آینده باشد.

عبدی در پاسخ به سؤال دیگری درباره تقابل تیم ملی جوانان با قرقیزستان در مرحله مقدماتی که حدود سه هفته پیش انجام شد و نظرش در این مورد، گفت: آن بازی را تماشا کردم. بازی بسیار خوب و سختی برای هر دو تیم بود، اما در نهایت قرقیزستان نتیجه را واگذار کرد. به هر حال فوتبال است و قرقیزستان نیز مانند هر تیمی از شانس خود در هر مسابقه استفاده می‌کند. به هر حال هر دو تیم خوب بودند.

وی در ادامه افزود: سه سال پیش با تیم شما (قرقیزستان) در رده زیر ۱۶ سال در تاجیکستان بازی داشتیم و نسبت به تیمی که پس از دو سال مجدداً در تاجیکستان از شما دیدم کاملاً متفاوت بود. بازیکنان شما توسعه پیدا کرده بودند و تیم بهتری بودید. به هر حال فوتبال در آسیا در حال توسعه است.

درویش عالی: امیدوارم بازی با لائوس خوب و باکیفیت پیش برود همچنین عرفان درویش عالی کاپیتان تیم فوتبال نوجوانان در پاسخ به سؤالی درباره بازی نخست این تیم مقابل لائوس گفت: شناخت زیادی از تیم لائوس نداریم، اما احترام زیادی برای آنها قائل هستیم. امیدوارم بازی خوب، جوانمردانه و باکیفیت پیش برود. برای تیم خودمان و همینطور حریف آرزوی موفقیت دارم.

وی درباره بازی سه هفته قبل تیم جوانان مقابل قرقیزستان در همین مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا گفت: ما همه تلاش‌مان را می‌کنیم تا مانند تیم جوانان بهترین نتیجه را بگیریم و مقابل تیم خوب قرقیزستان ضمن ارائه بازی باکیفیت به پیروزی برسیم.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.