سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان به این نکته اذعان کرد که هنوز اطلاعات زیادی درباره لیگ کشورمان ندارد.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان به این نکته اذعان کرد که هنوز اطلاعات زیادی درباره لیگ کشورمان ندارد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نساجی در هفته دوم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: هنوز اطلاعات زیادی درباره لیگ ایران ندارم. بازی دوم ما با نساجی است و چیزی که درباره این تیم شنیدم این است که می‌توانم بگویم آنها تیم قابل احترامی هستند.

وی درباره اینکه با پیروزی در بازی اول انتظارات از سپاهان بالا رفته است، تصریح کرد: شما می‌گویید انتظارات بالا رفته است. وقتی مردم انتظارات بالایی دارند هیچ وقت خوشحال نیستند، چون همیشه دل‌شان می‌خواهد به بالاتر برسند. این یک چالش برای ماست و باید برای موفقیت قدم‌های‌مان را محکم برداریم، ولی باید انتظارات را هم پایین بیاوریم تا به نحو احسن کارمان را انجام دهیم. واضح است که حس و حال هواداران را می‌دانم و به کار فوتبالی که انجام می‌دهم آگاه هستم. آرزو دارم همه هواداران و همه بازیکنان فوتبال در کل دنیا خوشحال باشند، ولی این خوشحالی را باید هر روز داشته باشیم، وقتی که قدم‌ها را برمی‌داریم. باید بتوانیم روز به روز آدم جدیدتری از خودمان بسازیم. آدم جدید، تیم خوب و خوشحالی برای همه.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد اینکه هیچکدام از مربیان خارجی سپاهان موفق به شروع خوبی در تیم نبوده‌اند و اینکه بعد از دیدار مقابل قهرمان لیگ باید مقابل قهرمان جام حذفی بازی کند، خاطر نشان کرد: من راجع به عملکردمان در دیدار فردا نمی‌توانم صحبت کنم، چون هنوز اتفاقی رخ نداده است. می‌دانم نساجی تیم خوب و قابل احترامی است و من فقط باید کارم را پیش ببرم. به‌عنوان یک باشگاه، بازیکنان قرار است کاری را که به آنها گفته شده است، انجام دهند. من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که نتیجه فردا چه خواهد شد.

مورایس در واکنش به طرح این موضوع که هواداران سپاهان بعد از سال‌ها ناکامی توقع قهرمانی از تیم‌شان دارند، یادآور شد: اگر انتظارات پایین بیاید ما بلندپروازتر خواهیم شد. تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که با خودمان رقابت کنیم تا هر روز خودمان را بهتر کنیم، چون خودمان هر روز می‌خواهیم که بهتر شویم. ما هواداران را داریم که هدف‌شان مثل ما پیروز شدن است. نمی‌دانم به اندازه کافی چیزهای لازم را برای قهرمانی داریم یا خیر. قهرمانی در جام حذفی یا لیگ الان مشخص نمی‌شود. چیزی که می‌دانم این است که برای فردا و فرداها آماده هستیم تا نتیجه بهتری کسب کنیم.

وی درباره اینکه آیا به بازیکنان جوان فرصت بازی خواهد رسید، تصریح کرد: این سؤالات را دوست دارم. بازیکنان جوان انرژی جدیدی هستند که من از این مدل انرژی لذت می‌برم. من هر روز از آنها استفاده می‌کنم و مطمئن باشید به موقع از آنها استفاده می‌کنیم، حتی در بازی. همیشه استفاده از بازیکنان جوان یک چالش است. بازیکن باید به اندازه کافی به کیفیت لازم برسد. بازیکنان طبق فرایندی که برای آنها ترسیم کردیم، رو به جلو می‌روند. روزی از آنها در بازی استفاده می‌کنیم که برای سازماندهی تیم موفقیت کسب کنند. البته این را باید بگویم که بازیکنان جوان خیلی خوبی داریم، مثل محمد حسین‌نژاد، سیداحمد موسوی، عرشیا سرشوق و آریا یوسفی و بازیکنان دیگر که آرزو می‌کنم به مرحله‌ای برسند که از آنها استفاده کنیم.

مورایس راجع به استقبال هواداران سپاهان از او پس از پیروزی مقابل استقلال گفت: من در ایرانم هستم و باید به قوانین احترام بگذارم، ولی می‌توانم بگویم حضور هواداران می‌تواند هیجان‌انگیز باشد برای آنها. ما خوشحالی را برای مردم می‌خواهیم که لذت ببرند و آرزو می‌کنم روزی این اتفاق رخ دهد.

سرمربی سپاهان در پاسخ به این سؤال که آیا تجربیاتش از حضور در سطح اول فوتبال اروپا قابل انتقال به فوتبال ایران هست و اینکه چه تفاوتی بین فوتبال ایران و اروپا وجود دارد، ابراز داشت: من با تجربیاتم به اینجا آمدم تا یک تیم را مربیگری کنم. اگر نمی‌توانستم کمکی بکنم حتماً نمی‌آمدم. باور دارم به این موضوع. ما در کشوری هستیم به نام ایران، کشوری فوق‌العاده بزرگ. شوق و علاقه به فوتبال در این کشور خیلی زیاد است. این شور و اشتیاق به فوتبال به امکانات بیشتری نیاز دارد. با افتخاری که از ایران و ایرانی‌ها می‌بینم، این سؤال پیش می‌آید که چرا با کشورهای دیگر رقابت نکنند؟ یکی از این رقابت‌ها می‌تواند فوتبال باشد تا بتوانند پیروز شوند.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )