سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت این تیم را با دید باز انتخاب کرده است و دلیلی ندارد از شرایط حاکم بر این باشگاه گلایه کند.

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت این تیم را با دید باز انتخاب کرده است و دلیلی ندارد از شرایط حاکم بر این باشگاه گلایه کند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، حمید مطهری در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپاهان اصفهان اظهار داشت: ابتدا درگذشت برادر پژمان منتظری، بازیکن ارزنده تیم ملی را از طرف خودم، باشگاه نساجی و کادر فنی تیم به او تسلیت می‌گویم. دوست دارم این نشست را با کلمه «ما» شروع کنم، چون دیدار با سپاهان بازی ماست، نه من.

می‌دانیم از بازی مقابل سپاهان چه می‌خواهیم وی با بیان اینکه اتحاد در تیم نساجی اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: باید بازیکنان داخل زمین، روی نیمکت یا کسانی که با ما به اصفهان نیامده‌اند، با هم منسجم باشند و این اتحاد را در زمین نشان بدهیم. دیدار سپاهان با استقلال را خیلی خوب رصد و برنامه بسیار خوبی برای بازی با این تیم ترسیم کرده‌ایم. با تیمی قابل احترام بازی داریم و می‌دانیم از این مسابقه چه می‌خواهیم.

بازی‌های بزرگ هدیه خداوند به بازیکنان ماست سرمربی نساجی با بیان اینکه سابقه پوشیدن پیراهن سپاهان را در کارنامه دارد، خاطرنشان کرد: این بازی‌های بزرگ، هدیه خداوند به بازیکنان ماست که خودشان را ثابت کنند. البته آنها پیش‌تر خودشان را با قهرمانی جام حذفی ثابت کرده‌اند، اما بازیکنان در این دیدارها می‌توانند خودشان را ثابت و بار دیگر به فوتبال ایران تحمیل کنند. تیم ما انگیزه بسیار بالایی دارد و آماده ارائه یک بازی قابل احترام هستیم. امیدوارم نتیجه بسیار خوبی بگیریم.

اگر هفته گذشته درباره ورزشگاه وطنی صحبت می‌کردم، روحیه بازیکنانم اُفت می‌کرد مطهری راجع به اینکه نساجی برای دومین هفته متوالی در ورزشگاه نقش جهان به میدان می‌رود و سپاهان برای اولین بار در لیگ بیست‌ودوم در این ورزشگاه بازی می‌کند، بیان کرد: هفته گذشته از مسئولان سپاهان تشکر کردم. ما شرایط میزبانی را نداشتیم و اگر هفته گذشته درباره ورزشگاه شورانگیز شهید وطنی قائمشهر صحبت می‌کردم، روحیه بچه‌ها اُفت می‌کرد. برای دومین هفته پیاپی در نقش جهان بازی می‌کنیم و نمی‌دانم این موضوع از خوش‌شانسی ماست یا بدشانسی ما.

ایده‌آل‌گرا هستم و کادرم را با وسواس زیادی انتخاب کردم وی درباره کادر فنی نساجی مازندران خاطر نشان کرد: من ایده‌آل‌گرا هستم و کادرم را با وسواس زیادی انتخاب کردم. اخلاقیات در وهله اول برای من اهمیت دارد. جواد منافی بازیکنی بزرگ بود و یک مربی قابل احترام است. نوشادی با استقلال قهرمان ایران شده است و ۲۲ سال سابقه دارد. محمدرضا مهدوی نیز فردی باشخصیت است. سال‌ها به‌صورت متعهدانه دستیار مربیان بزرگی بوده‌ام و خدا به‌عنوان هدیه، کادری به من داده که مخلصانه در خدمت تیم هستند. همچنین هاروت آبراهامیان مربی دروازه‌بانان تیم هم کارش را به نحو احسن انجام می‌دهد.

نساجی را با دید باز انتخاب کردم و دلیل ندارد گلایه کنم سرمربی نساجی با بیان اینکه سپاهان همیشه تیمی بزرگ بوده است، گفت: طبیعی است که از لحاظ توان مالی نمی‌توانیم با سپاهان رقابت کنیم. با این وجود، این موضوع دلیل نمی‌شود که گلایه کنم و بگویم پول نداریم. من نساجی را با دید باز انتخاب کردم و می‌توانیم قابل احترام باشیم. بازیکنان ما خیلی تاکتیک‌پذیر هستند و می‌توانیم آن خلأ را جبران کنیم. نساجی قبل از قهرمانی جام حذفی هم تاریخ بزرگی داشته است و ما می‌خواهیم تاریخ جدیدی برای نساجی بنویسیم. دوست داریم در فوتبال ایران بزرگی کنیم، اما براساس توانایی خودمان.

درآمد اصلی کشورهای صاحب فوتبال از حق پخش تلویزیونی است مطهری در مورد چالش باشگاه‌های لیگ برتری با صداوسیما برای دریافت حق پخش تلویزیونی اظهار داشت: پخش تلویزیونی حق طبیعی تیم‌هاست. درآمد اصلی کشورهای صاحب فوتبال از حق پخش تلویزیونی است و امیدوارم تیم‌ها به حقوق خود برسند.

وی در واکنش به خبرنگاری که به اظهارات قبلی این مربی اشاره کرد و گفت دو طبقه از پنج طبقه ساختمان پرسپولیس (اشاره به قهرمانی‌های متوالی سرخپوشان) در حضور او رقم خورده است، خاطر نشان کرد: از شما تشکر می‌کنم که صحبت‌هایم را ریزبینانه دنبال کرده‌اید. من دوست ندارم درباره تیم قدیمی خودم صحبت کنم و بهترین‌ها را برای پرسپولیس آرزو می‌کنم. موفقیت نساجی تمام همّ و غمّ من است.

با تمام وجود می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم بهترین‌ها را ارائه کنیم «سپاهان هفته گذشته دو گل به استقلال زد؛ از بازی با این تیم قدرتمند نگران نیستید؟»، مربی نساجی در پاسخ به این پرسش تصریح کرد: سپاهان تیمی قابل احترام است و ما آماده این چالش هستیم. دوست ندارم احساسات بازیکنانم با این سؤالات جریحه‌دار شود و چون سپاهان دو گل به استقلال زده، بچه‌ها فکر کنند چه خبر است. بارها گفته‌ام که با تمام وجود می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم بهترین‌ها را ارائه کنیم.

بازیکنان ما آماده بازی هستند تا توقعات هواداران را برآورده کنند مطهری در پاسخ به این پرسش که چگونه به شاگردانش انگیزه می‌دهد، بیان کرد: برای دیدار با سپاهان، استقلال و پرسپولیس نیازی ندارید که به بازیکنان انگیزه بدهید. بازیکنان ما آماده بازی هستند تا توقعات هواداران را برآورده کنند و من به آنها ایمان دارم.

تیم‌ها برای آمدن به ورزشگاه وطنی هراس خواهند داشت وی راجع به خانه‌به‌دوشی نساجی و دوری این تیم از ورزشگاه خانگی‌اش عنوان کرد: ریکاوری تیمی که میزبان نباشد، فوق‌العاده سخت است. از مدیرعامل پرتلاش باشگاه تشکر می‌کنم که هفته گذشته پای کار بود تا ورزشگاه شهید وطنی را آماده کند و از هفته سوم میزبان باشیم. بازی خانگی شرایط متفاوتی دارد؛ حتی اگر تماشاگر نداشته باشید. به نظرم تیم‌ها در ورزشگاه شهید وطنی دچار مشکل می‌شوند و آنها برای آمدن به این ورزشگاه هراس خواهند داشت.

سر درنمی‌آورم که چرا تماشاگران در ورزشگاه‌ها نیستند سرمربی تیم فوتبال نساجی در مورد غیبت هواداران در هفته اول لیگ برتر گفت: سر درنمی‌آورم که چرا تماشاگران در ورزشگاه‌ها نیستند. بازی بدون تماشاگر مانند هوای بدون اکسیژن است و به نظرم فوتبال در این شرایط مُرده است. نمی‌دانید بازی و مربیگری کردن در حضور هواداران چقدر لذتبخش است.

با خودم عهد کردم درباره داوری صحبت نکنم مطهری درباره وضعیت داوری اظهار داشت: اگر سه پنالتی به نفع یا ضرر تیمم بگیرند، دوست ندارم درباره داوری صحبت کنم. می‌خواهم مربیان و داوران زحمتکش، کار خودشان را انجام دهند و در این صورت هر دو گروه موفق می‌شوند. با خودم عهد کردم همین رویه را ادامه بدهم.

آنالیز نفر به نفر سپاهان را داریم وی راجع به اینکه الویس کامسوبا می‌تواند برای سپاهان به میدان برود، تصریح کرد: دوست داریم سپاهان با همه بازیکنانش بازی کند و به نظرم کیفیت لیگ با این شرایط بالا می‌رود. آنالیز نفر به نفر سپاهان را داریم، اما به یک بازیکن خاص فکر نمی‌کنیم. کار تیمی حرف اول را در فوتبال می‌زند و چه بهتر که یک تیم، بازیکنانی بامهارت داشته باشد.

بازیکنانم از بازی مقابل سپاهان لذت ببرند و به بعد از مسابقه فکر نکنند سرمربی تیم فوتبال نساجی در مورد اینکه هر چهار دیدار قبلی تیمش با سپاهان به برتری طلایی‌پوشان انجامیده است و اینکه آیا می‌تواند این طلسم را بشکند یا خیر، خاطرنشان کرد: همه تلاش خود را می‌کنیم. به بچه‌ها می‌گویم که از این بازی لذت ببرند و خیال‌شان راحت باشد. بازیکنان به بعد از این مسابقه فکر نکنند و پیروزی این دیدار برای آنها باشد؛ شکست احتمالی هم برای ما.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.