ستاره ولزی پیشین رئال مادرید در تیم جدیدش در فوتبال باشگاهی آمریکا تصمیمی گرفته که طعنه‌ای به طرفداران تیم سابقش زده است.

ستاره ولزی پیشین رئال مادرید در تیم جدیدش در فوتبال باشگاهی آمریکا تصمیمی گرفته که طعنه‌ای به طرفداران تیم سابقش زده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از مارکا؛ حتی پس از جدایی‌اش از رئال مادرید هم گرث بیل خار در چشم هواداران این تیم است. او که در ۹ سال حضورش در سانتیاگو برنابئو به انواع و اقسام حرص رئالی‌ها و رسانه‌های اسپانیایی را درآورده بود، در پایان فصل گذشته به عنوان بازیکن آزاد به تیم لس‌آنجلس اف‌سی پیوست و بسیاری از هواداران رئال مادرید را از بابت پایان حضورش در سانتیاگو برنابئو خوشحال کرد. به هر حال او نه تنها طی دو فصل گذشته کار خاصی برای رئالی‌ها انجام نداده بود، بلکه جزو پردرآمدترین بازیکنان تیم هم بود. با همه این‌ها اصلی‌ترین چیزی که بیل را از چشم هواداران انداخت، رفتارهای عجیب او و خودداری‌اش از ارتباط برقرار کردن با آنها و حتی هم‌تیمی‌هایش و رسانه‌ها بود. بیل با وجود ۹ سال زندگی در مادرید به ندرت با رسانه‌های محلی صحبت می‌کرد و اگر هم این کار را انجام می‌داد به زبان اسپانیولی نبود. این موضوع نه فقط در مورد رسانه‌‌ها بلکه در مورد ارتباطات داخلی‌اش با بازیکنان رئال مادرید هم صدق می‌کرد.

رئال مادرید در یکی دو فصل گذشته تلاش فراوانی برای خلاص شدن از دست بازیکن مازاد ولزی انجام داد اما او هیچ تمایلی به رفتن نشان نداد و تنها برای ۶ ماه به صورت قرضی به تاتنهام برگشت آن هم در شرایطی که از نظر مالی متضرر نشد. با این حال رفتار بیل پس از رئال مادرید و رفتنش به MLS طوری بوده که انگار از یک حبس طولانی آزاد شده است.

بیل اولین بازی‌اش را روز ۱۷ جولای برابر تیم نشویل انجام داد و با اینکه در دقیقه ۷۲ به میدان رفت، در ۲۰ دقیقه حضورش در زمین بازی جزو بهترین بازیکنان مسابقه شد. در بازی بعدی لس‌آنجلسی‌ها برابر تیم اسپورتینگ کی‌سی که با برتری ۲ بر صفر آنها در خانه حریف همراه شد، بیل ۳۳ ساله اولین گلش را هم در دقیقه ۸۳ به ثمر رساند و با اینکه باز هم به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفت، یک بازی با کیفیت ارائه کرد. ۳۰ جولای بیل اولین بازی‌اش برای لس‌آنجلس اف‌سی را در خانه و در حضور هواداران انجام داد و باز هم با وجود قرار نداشتن در ترکیب اصلی و ایفای نقش به عنوان بازیکن تعویضی که در دقیقه ۶۳ به میدان رفت، به تیمش کمک فراوانی برای حفظ برتری ۲ بر یک برابر تیم سیاتل ساندرز انجام داد. بیل دو روز پیش در بازی خارج از خانه برابر رئال سالت‌لیک دوباره درخشید و گل چهارم برتری ۴ بر یک تیمش را به ثمر رساند. بیل در تمام بازی‌هایش برای لس‌آنجلس اف‌سی به عنوان یار تعویضی به میدان رفته است اما فرم بازی و آمادگی‌اش با زمانی که به عنوان یار تعویضی برای رئال به میدان می‌رفت، هیچ شباهنی نداشته است.

چیزی که مشخص است؛ رضایت ستاره ولزی از وضعیتش در MLS است و این در رفتار و نوع بازی او کاملاً محرز است. اینکه آب و هوای آمریکا و سبک زندگی مردم این کشور بیشتر از مادرید و اسپانیا به بیل ساخته یا اینکه این درخشش و بازی‌های خوب ناشی از انگیزه فراوان همراهی تیم ملی ولز در جام جهانی بوده، مشخص نیست اما از بابت یک مسئله می‌توان اطمینان داشت و تفاوت در رویکرد مرد ولزی در مورد هواداران تیم جدیدش نسبت به هواداران رئال مادرید است. بیل در روزهای نخست حضورش در لس‌آنجلس پس از پیروزی تیم کاری را کرد که هواداران رئال مادرید در نزدیک به یک دهه حضور او در مادرید نظیرش را ندیدند. او بلندگویی را در دست گرفت و هواداران را برای تشویق بیشتر او و هم‌تیمی‌هایش تهییج کرد.

بیل در دوران حضورش در رئال مادرید حتی در سال‌های پایانی، به ندرت به زبان اسپانیولی صحبت می‌کرد و بهانه‌اش هم مسلط نبودن به این زبان بود. این مسئله باعث می‌شد که او خواسته یا ناخواسته بیشتر از هم‌تیمی‌هایش که اکثر آنها به این زبان صحبت می‌کردند فاصله بگیرد. این داستان اما در لس‌آنجلس صدق نمی‌کند چرا که ایلی سانچس هم‌تیمی بیل در این تیم اعتراف کرد که ستاره ولزی تمام تلاشش را انجام می‌دهد تا با او و دیگر هم‌تیم‌های اهل آمریکای جنوبی‌اش به زبان اسپانیولی صحبت کند که این به خصوص برای مادریدی‌ها تعجب‌آور بوده است.

واقعیت این است که بیل متحول شده و از بازیکن سرد و بی‌احساس در مادرید تبدیل به بازیکنی پرانگیزه و پرهیاهو شده است.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.