ملاقاتی که سرمربی پیشین رئال مادرید شب گذشته با امیر قطر داشته، ممکن است نظر او را برای نشستن روی نیمکت مربیگری پاری‌سن‌ژرمن تغییر دهد.

ملاقاتی که سرمربی پیشین رئال مادرید شب گذشته با امیر قطر داشته، ممکن است نظر او را برای نشستن روی نیمکت مربیگری پاری‌سن‌ژرمن تغییر دهد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، زین‌الدین زیدان که پیش از این احتمال سرمربیگری‌اش در پاری‌سن‌ژرمن را رد کرده بود، حالا ممکن است هدایت این تیم را برعهده بگیرد؛ این در حالی است که گفته می‌شد پاریسی‌ها با کریستوف گالتیه سرمربی پیشین لیل به توافق رسیده‌اند و این مربی فرانسوی قرار است جانشین مائوریسیو پوچتینو شود.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده سرمربی پیشین رئال مادرید در سفری که به دوحه داشته، شب گذشته (سه‌شنبه) با امیر قطر دیدار کرده و همین دیدار ممکن است نظر او را تغییر دهد و او برای نشستن روی نیمکت PSG متقاعد شود.

ظاهراً امیر قطر «تمیم بن حمد آل ثانی» از حضور زیدان روی نیمکت پاری‌سن‌ژرمن ناامید نشده و قصد دارد هر طور شده او را برای حضور در این تیم متقاعد کند. مالک قدرتمند باشگاه پاری‌سن‌ژرمن با تمدید قرارداد کیلیان امباپه نمونه‌ای از نفوذ سیاسی و مالی خود را به نمایش گذاشت و حالا در نظر دارد با استخدام زیزو بار دیگر قدرت خود را نشان دهد.

زیدان هدف اصلی‌اش نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال فرانسه است و با توجه به اینکه دیدیه دشان هم اعلام کرده پس از پایان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از سمت سرمربیگری خروس‌ها کنار خواهد، به نظر می‌رسد زیزو در ماه ژانویه به هدفش خواهد رسید اما ملاقاتی که او شب گذشته با امیر قطر داشته، حالا می‌تواند همه معادلات را بر هم بزند.

پاری‌سن‌ژرمن پیشنهادی سه ساله با دستمزد ۲۵ میلیون یورو در سال را به زیدان داده است. در کنار این مدیران پاری‌سن‌ژرمن دست سرمربی پیشین رئال مادرید را به طور کامل برای تغییرات و ایجاد تیم مدنظرش برای فصل پیش‌ رو آزاد گذاشته‌اند و حتی به او گفته‌اند که می‌تواند نیمار را هم بفروشد. اگر زیزو این پیشنهاد را قبول کند، در صدر مربیانی قرار می‌گیرد که بیشترین دستمزد دریافتی در سطح جهان را دارد.

زیدان ۴۹ ساله در ماه مِی ۲۰۱۸ پس از کسب سومین قهرمانی‌ متوالی‌اش در لیگ قهرمانان اروپا با رئال مادرید این تیم را ترک کرد و در ادامه در کمتر از یک سال به سانتیاگو برنابئو برگشت و در دومین دوره مربیگری‌اش در این تیم یک قهرمانی در سوپرجام اسپانیا و یک قهرمانی در لالیگا کسب کرد.

زیزو از ماه مِی ۲۰۲۱ هدایت تیمی را برعهده نداشته و پیش از این برخی رسانه‌ها از علاقه او برای سرمربیگری تیم ملی فرانسه سخن گفته بودند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.