مربی تیم ملی فوتسال ایران، اختلاف ایجاد شده میان او و رئیس پیشین کمیته فوتسال را یک سوءتفاهم دانست.

مربی تیم ملی فوتسال ایران، اختلاف ایجاد شده میان او و رئیس پیشین کمیته فوتسال را یک سوءتفاهم دانست. شهاب‌الدین سفال‌منش درباره برنامه‌های تیم ملی فوتسال، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: پس از مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا، جلسات زیادی با مربیان تیم ملی و مدیران فدراسیون داشتیم. کارگروهی با سرمربیان تیم‌های ملی ایران، برزیل، آرژانتین، پرتغال و اسپانیا داشتیم و با آنها هماهنگ شدیم. چشم‌اندازی را هم با کشورهای ژاپن، ازبکستان، ویتنام و اندونزی مطرح می‌کنیم و با مربیان این تیم‌ها در ارتباط خواهیم بود.

تیم‌های دوم و سوم ملی را هم انتخاب می‌کنیم وی با بیان اینکه دیدار دوستانه با تیم‌های فوق قطعی نیست، تصریح کرد: با توجه به تقویم اروپا و آمریکای جنوبی تلاش می‌کنیم بهترین انتخاب‌ها را کنیم. با توجه به جایگاه ایران، می‌خواهیم بهترین امکانات را برای تیم ملی فراهم و با تیم‌هایی در سطح خودمان بازی کنیم. ما از دیدار با آرژانتین هدفی خواهیم داشت. تیم‌های دوم و سوم ملی را هم انتخاب می‌کنیم و به دنبال هدف دیگری برای آماده‌سازی بازیکنان هستیم. در بازی‌های تدارکاتی به دنبال ارزیابی بازیکنان و اجرای برنامه‌های تاکتیکی هستیم.

منتظر تأییدیه پاراگوئه هستیم مربی تیم ملی فوتسال ایران با بیان اینکه مربیان این تیم تاکنون به گفته‌های خود عمل کرده‌اند، اظهار داشت: می‌خواهیم روش بازی تیم ملی را تغییر بدهیم و بستری مناسب را برای توسعه فوتسال کشور فراهم کرده‌ایم. دیدار با آرژانتین را قطعی و پاراگوئه را هم دعوت کردیم و منتظر تأییدیه این کشور هستیم. حساب ویژه‌ای روی دیدار با آرژانتین کرده‌ایم و دستاوردهای بسیار خوبی از این سفر خواهیم داشت.

اسپانیا و پرتغال منتظر اعلام برنامه‌های خودشان هستند سفال‌منش در مورد اردوی بعدی تیم ملی فوتسال بیان کرد: می‌خواهیم پیش از دیدار با تیم ملی آرژانتین در این کشور اردو بزنیم؛ یا اینکه در ایران اردو داشته باشیم و عازم آرژانتین شویم. باشگاه‌ها باید با تیم ملی تعامل داشته باشند و به ما کمک کنند. با مربیان تیم‌های ملی اسپانیا و پرتغال هم تعامل نزدیکی داریم و آنها برای هماهنگی دیدارهای تدارکاتی، منتظر لیگ کشورها و برنامه مسابقات قاره‌ای خود هستند.

از سوءتفاهمی که میان من و ترابیان ایجاد شد، تعجب کردم وی در مورد اینکه عباس ترابیان گفته بود سفال‌منش وی را دلال خطاب کرده است، عنوان کرد: ترابیان در فوتسال کشور فردی تأثیرگذار است و از این سوءتفاهم تعجب کردم. با او تماس گرفتم و سوءتفاهم برطرف شد. ترابیان همیشه کنار تیم ملی خواهد بود و احترام به او برای من واجب است. از اساتیدی چون ناصر صالح و علی تارقلی‌زاده یاد گرفتم که دوره سمت‌ها سپری می‌شوند و باید به بزرگترها احترام بگذاریم.

تارقلی‌زاده یادگار بزرگی از خودش به جای گذاشت مربی تیم ملی کشورمان با اشاره به استعفای رئیس ایرانی دپارتمان فوتسال AFC خاطرنشان کرد: استعفای تارقلی‌زاده اتفاقی شوکه‌کننده بود و پیشرفت فوتسال آسیا مرهون زحمات اوست. تارقلی‌زاده از نهادهای مختلفی از جمله فیفا پیشنهاد دارد و باید به احترام او، کلاه از سر برداریم. وی یادگار بزرگی از خودش به جای گذاشت.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.