سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت پایان نیم‌فصل سخت تیمش، شیرین بوده است.

سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت پایان نیم‌فصل سخت تیمش، شیرین بوده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از شیراز، ساکت الهامی پس از تساوی یک - یک تیم فوتبال نساجی مازندران مقابل فجرسپاسی شیراز در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: بابت غیبت در نشست خبری روز گذشته (یکشنبه) پوزش می‌طلبم. متأسفانه ترافیک سنگینی بود و شما خبرنگاران بیشتر از ما اذیت می‌شدید. میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر را تبریک می‌گویم و از مهرزاد (معدنچی) عذرخواهی می‌کنم که نمی‌دانستم مادرش به رحمت خدا رفته است. او بازیکن زحمتکش فوتبال ما بوده و به این مربی تسلیت می‌گویم. بازی هم باکیفیت بود و زمین اجازه ارائه کیفیت بیشتری به دو تیم نمی‌داد.

وی با بیان اینکه نساجی بازی را خیلی خوب شروع کرد و روی غافلگیری گل خورد، تصریح کرد: هر چه مسابقه جلوتر رفت، بازی را کامل در کنترل گرفتیم. با توجه به اینکه این سه امتیاز برای فجر خیلی حیاتی بود، حریف تمهیداتی در نظر گرفته بود و نمی‌توانم ایراد بگیرم. شاید اگر برد برای من هم اینقدر حیاتی بود، همین کارها را می‌کردم. این موضوع چیزی از ارزش‌های فجر کم نمی‌کند و کلانتری مربی سالم و باسواد ماست. جایگاه فجر، اینجای جدول (رده چهاردهم) نیست و تا دقیقه ۹۰ از ما جلو بود.

سرمربی نساجی با تشکر از کوپال ناظمی و کمک‌هایش برای قضاوت این مسابقه گفت: نتیجه‌ای که می‌توانم در انتهای بازی ترسیم کنم، این است که باید سه امتیاز را می‌گرفتیم. تساوی به درد دو تیم نخورد و ما از لحاظ ایجاد موقعیت گل و شرایط بازی برتر بودیم. نیم‌فصل لیگ برتر تمام شد و امیدوارم مسئولان استانی برای تیم خوب فجر سپاسی آستین بالا بزنند. این تیم بیشتر از همه از وضعیت زمین (ورزشگاه حافظیه) ضرر می‌کند. به این باشگاه پیشنهاد دادیم در یک زمین دیگر بازی کنیم.

«با دردی که گریبان فجر سپاسی را گرفته، یک نیم‌فصل دست و پنجه نرم می‌کنیم.»، الهامی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: می‌دانیم بازیکنان این تیم چقدر سختی می‌کشند و این شرایط لایق استان فارس نیست. بازیکنان شیراز نابِ ناب هستند و حق این شهر، داشتن دو تیم خیلی خوب در لیگ برتر و سه چهار ورزشگاه خوب است. با این حال فوتبال ما همین است و به ناکجاآباد می‌رویم.

وی در ادامه عنوان کرد: از بازیکنان،‌ هواداران و مالک نساجی تشکر می‌کنم و به آنها خسته خسته نباشید می‌گویم. نیم‌فصل سختی را گذراندیم که در پایان شیرین شد. ان‌شاءالله دست به دست هم بدهیم و موفق باشیم. از صمیم قلب آرزو می‌کنم فجر سپاسی در لیگ برتر بماند و شک ندارم این اتفاق رخ می‌دهد.

سرمربی نساجی در واکنش به اظهارنظر خبرنگاری مبنی بر اینکه تیمش فرصت‌های گلزنی چندانی به دست نیاورد، بیان کرد: ما پنج موقعیت خیلی خوب در نیمه اول داشتیم و فجر سپاسی یک فرصت نصف و نیمه به دست آورد. شما باید اینقدر مالک بازی باشید تا شرایط را برای گلزنی مهیا کنید و دوره کشیدن زیر توپ گذشته است. فوتبال اصولی دارد و شما باید از یک به دو و سپس از دو به سه بروید.

الهامی با انتقاد از خبرنگاری که سؤال موردنظر را مطرح کرد، گفت: چنین سؤالاتی است که فجر را تحت فشار می‌گذارد. فوتبال خُم رنگرزی نیست که دستت را در آن بکنی و دربیاوری. فوتبال منطق دارد و باید نسبت به داشته‌های خود بازی کنید. اینگونه نیست که بگوییم چون فجر سپاسی یا نساجی میزبان است، باید پیروز شود. باید ببینیم چه داریم و می‌خواهیم از آن چه برداشتی کنیم. در این مسابقه موقعیت ساختیم و مالک میدان بودیم.

وی در ادامه تصریح کرد: تیمی که یک گل جلو می‌افتد و ۱۰ نفره دفاع می‌کند، موقعیتی نمی‌دهد؛ به‌ویژه در شرایطی که سه امتیاز بازی، حیاتی‌ترین برد نیم‌فصل اول باشد. همه اینها دست به دست هم می‌دهد تا نکات مدنظر خود را انجام ندهید. بازیکنان فجر سپاسی تحت فشار بودند و می‌توانستید از خودشان سؤال کنید. اگر ما هم گل می‌زدیم، فجر به ما فشار می‌آورد. فوتبال اینقدر نزدیک شده که پیروزی بسیار دشوار شده است. روز گذشته (یکشنبه) پدیده مقابل آلومینیوم به تساوی ۲ - ۲ رسید.

الهامی درباره اینکه نباید پس از گل تساوی تیمش مقابل نیمکت فجر مشت‌هایش را گِره می‌کرد، گفت: به سمت نیمکت خودمان بودم. فجر جزو تیم‌هایی است که ارادت قلبی به آن دارم. روح شهید در این تیم هست و قابل احترام. اینکه بخواهم برای حریف مشت گره کنم چنین بحثی ندارم. اگر باز هم آزرده خاطر شدید، عذرخواهی می‌کنم.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.