تیم‌های استقلال و پرسپولیس در رده‌بندی سایت IFFHS، نسبت به سال ۲۰۲۰ هشت و هفت پله سقوط را تجربه کرده‌اند.

تیم‌های استقلال و پرسپولیس در رده‌بندی سایت IFFHS، نسبت به سال ۲۰۲۰ هشت و هفت پله سقوط را تجربه کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) اسامی برترین تیم‌های باشگاهی در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد که تیم پالمیراس برزیل با ۳۲۲ امتیاز، در صدر این رده‌بندی قرار دارد.

تیم‌های اتلتیکو مینیروی برزیل و منچسترسیتی، رده دوم برترین باشگاه‌های جهان را به خود اختصاص داده‌اند. تیم چلسی هم که در سال ۲۰۲۱ جام قهرمانی لیگ قهرمانان و سوپرجام اروپا را بالای سر برد، همراه با فلامنگو در رده سوم جدول به سر می‌برد.

در این رده‌بندی که نام ۴۰۳ تیم برتر جهان در آن ذکر شده است، نام چهار تیم ایرانی دیده می‌شود. پرسپولیس که سال گذشته در رتبه ۱۳۱ جهان قرار داشت، با ۱۱۴.۲ امتیاز و هفت پله سقوط به جایگاه ۱۳۸ جهان رسید. استقلال هم با هشت رده سقوط نسبت به سال ۲۰۲۰، در رتبه ۱۹۴ دنیا جای گرفته است.

نکته قابل توجه در این رده‌بندی، صعود ۴۷۶ پله‌ای فولاد خوزستان بوده است. شاگردان نکونام که فصل گذشته به مقام قهرمانی جام حذفی دست یافتند، در جایگاه ۲۹۲ جهان ایستاده‌اند و تراکتور تبریز با ۱۲۳ پله صعود، به رده ۳۶۰ جهان رسیده است.

در میان تیم‌های آسیایی، قهرمان فصل گذشته قاره کهن یعنی الهلال با ۱۴۷ امتیاز، رده ششم آسیا را به خود اختصاص داده است. اولسان هیوندای با رتبه ۶۱ در جهان عنوان بهترین تیم آسیا را به خود اختصاص داده است و جئونبوک موتورز و کاوازاکی فرونتال رتبه‌های دوم و سوم قاره کهن را به خود اختصاص داده‌اند. پرسپولیس و دائگو نیز در جایگاه‌های چهارم و پنجم تیم‌های آسیایی جای گرفته‌اند.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.