در روزی که تیم های مدعی سپاهان و فولاد حذف شدند، تیم فوتبال پرسپولیس با غلبه بر ذوب‌آهن به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد تا یکی از شانس‌های قهرمانی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی امروز دوشنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان میهمان ذوب آهن بود که این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود پرسپولیس ‏‬به پایان رسید. در این مسابقه که از ساعت ۱۵:۳۰ آغاز شد، وحید امیری (۳۵) و مهدی عبدی (۶۷ و ۷۶) برای پرسپولیس گلزنی کردند تا سرخپوشان با کسب این پیروزی راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

ترکیب پرسپولیس و ذوب آهن

پرسپولیس در این بازی با ترکیب حامد لک، سیدجلال حسینی (۸۵ - علی شجاعی)، فرشاد فرجی (۶۹ - وحدت هنانوف)، سیامک نعمتی، سعید آقایی، کمال کامیابی‌نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری، مهدی ترابی (۸۵ - محمد عمری)، مهدی عبدی (۷۸ - منوچهر صفروف) به میدان رفت. این بازی نخستین دیداری بود که پرسپولیس به دو بازیکن تاجیکستانی خود یعنی هنانوف و صفروف بازی داد.

همچنین مهدی تارتار سرمربی ذوب آهن تیمش را با ترکیب حبیب فرعباسی، امیرحسین صدقی (۴۶ - امیر شبانی)، محمد قریشی، پویا پورعلی، محمد سلطانی مهر، مسعود ابراهیم زاده، رضا خالقی فر (۶۰ - عارف رستمی)، میلاد جهانی، آرمان قاسمی (۸۵ - علی خدادادی)، سجاد دانایی (۶۰ - حسین ابراهیمی) و محمد خدابنده لو را به زمین فرستاد.

برتری پرسپولیس در نیمه نخست با شلیک وحید امیری

نیمه نخست این بازی موقعیت گل زیادی نداشت و تنها این تیم پرسپولیس بود که دو بار دروازه ذوب آهن را تهدید کرد. در دقیقه ۱۵ ضربه سر مهدی عبدی مهاجم سرخپوشان با اختلاف کم از بالای دروازه ذوب آهن به اوت رفت. در دقیقه ۳۱ هم شوت محکم سیامک نعمتی توسط حبیب فرعباسی دروازه بان ذوب آهن مهار شد.

در نهایت این وحید امیری بود که در دقیقه ۳۵ با یک شوت محکم از روی خط محوطه جریمه، توپ را به تور دروازه ذوب آهن رساند تا پرسپولیس برنده به رختکن برود.

نیمه دوم و روشن شدن موتور گلزنی عبدی

در نیمه دوم در شرایطی که تیم ذوب آهن برای جبران نتیجه تلاش می‌کرد و حتی در دقیقه ۶۲ با شوت میلاد جهانی می‌توانست گلزنی کند، این تیم پرسپولیس بود که برتری خود را به میزبان تحمیل و «گاندو» های اصفهان را با درخشش مهدی عبدی زمین‌گیر کرد.

عبدی ابتدا در دقیقه ۶۷، ارسال احسان پهلوان را با یک ضربه سر وارد دروازه ذوب آهن کرد. کمتر از ۱۰ دقیقه بعد، بازهم مهدی توانست سومین گل پرسپولیس و دومین گل خودش را در این بازی به ثمر برساند. این گل بعد از پاسکاری «یک دو» ترابی با سیامک نعمتی و پاس رو به بیرون نعمتی و با ضربه فنی عبدی به گل نشست تا سرخپوشان ضمن حذف ذوب آهن به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند.

اخطاری‌های مسابقه

موعود بنیادی فر داور بازی امروز به پویا پورعلی و رضا خالقی فر از ذوب آهن و سیدجلال حسینی و مهدی ترابی از پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

تیم‌های صعود کننده به مرحله یک چهارم

امروز علاوه بر پرسپولیس، تیم آلومینیوم اراک با غلبه بر سپاهان، مس کرمان با عبور از فولاد خوزستان و خیبر خرم آباد با شکست صنعت نفت آبادان به مرحله یک چهارم نهایی راه یافتند. سایر مسابقات این مرحله فردا برگزار می‌شود. البته استقلال به دلیل آنچه که تعداد بالای کرونایی های این تیم عنوان شده، از سازمان لیگ درخواست کرده است بازی روز سه شنبه با پیکان به تعویق بیافتد.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.