جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تأکید کرد تیمش شایسته برتری مقابل تراکتور بوده و اینکه حریف تبریزی روند بازی را با تأخیر مواجه کرده است.

جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان تأکید کرد تیمش شایسته برتری مقابل تراکتور بوده و اینکه حریف تبریزی روند بازی را با تأخیر مواجه کرده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از اهواز، جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان پس از تساوی بدون گل تیمش مقابل تراکتور تبریز اظهار داشت: تیم ما نیمه اول خیلی موقعیت داشت و تراکتوری‌ها جز یک کرنری که داشتند، از نیمه زمین ما هم رد نشدند که بخواهند فشاری روی دروازه‌مان داشته باشند. بازی کاملاً یکطرفه بود و حداقل بازی باید ۲ بر صفر به سود ما تمام می‌شد.

وی با اشاره به موقعیت‌هایی که تیمش از دست داد، افزود: ما دو موقعیت تک به تک خراب کردیم، توپ را از روی خط دروازه برگرداندند، در دو قدمی دروازه حریف شوت نزدیم یا دفاع حریف دروازه‌اش را نجات داد که همه اینها طبیعت فوتبال است. از نیمه اول کاملاً رضایت دارم و تیم ما خیلی خوب بازی کرد. بچه‌ها واقعاً زحمت کشیدند. دو بازی اخیر تراکتور مقابل سپاهان و پدیده را دیده بودم. آنها موقعیت آنچنانی به حریفان نمی‌دادند، اما با برنامه‌ای که ما داشتیم خیلی خوب توانستیم موقعیت خلق کنیم، به دروازه آنها نزدیک شدیم و اگر در دادن پاس‌ها و ضربات آخر دقت می‌کردیم، قطعاً می‌توانستیم پیروز باشیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان اینکه تیم تراکتور در نیمه اول نتوانست کاری کند و در نیمه دوم هم بازی فشرده و بسته‌تر شده بود، گفت: تراکتوری‌ها در نیمه دوم با پنج بازیکن در خط دفاعی و دو هافبک دفاعی مقابل آنها، هفت نفره دفاع می‌کردند و با سه بازیکن جلوی خود چشم به حفظ توپ و ضدحمله داشتند که کار را برای ما سخت کرده بود. تیم‌ها در اهواز به دنبال دفاع کردن و گرفتن یک امتیاز از ما هستند تا خوشحال از اینجا بروند و به همین دلیل تراکتور نیمه دوم بازی را بسته بود و کاملاً دفاعی بازی می‌کرد. در ۳۰ دقیقه پایانی هم فکر می‌کنم فقط ۱۰ دقیقه بازی در جریان بود. آنها بازی را خواباندند، روی زمین افتادند و متأسفانه دروازه‌بان‌شان هم مصدوم شد که جای ناراحتی دارد، چون دوست نداریم اتفاقی برای هیچ بازیکنی رخ بدهد. با این حال بازیکنان تراکتور در بقیه بازی روی زمین بودند و گلایه ما همین است که بازی در جریان نبود و فوتبال را کشتند و فقط ۱۰ دقیقه فوتبال در جریان بود و در سایر دقایق یا بازیکنان روی زمین بودند و یا برانکارد و دکتر باید به زمین می‌آمد.

نکونام خاطرنشان کرد: ما خودمان باید نیمه اول گل می‌زدیم که متأسفانه نزدیم و در نیمه دوم هم در دقیقه ۳+۹۰ می‌توانستیم گل بزنیم که استفاده نکردیم. این طبیعت فوتبال است. وقتی از موقعیت‌ها استفاده نکنید، نمی‌توانید پیروز شوید. تیم‌های دیگر را می‌بینید که با یک موقعیت گل می‌زدند و یک بر صفر بازی را می‌برند، حتی خیلی از آنهایی که بالای جدول هستند. امروز از نظر خلق موقعیت یکی از روزهای خوب تیم ما بود و فکر می‌کنم یکی از بازی‌هایی بود که تیم ما در خلق موقعیت فوق‌العاده ظاهر شد، اما استفاده نکردیم. بازی قبلی مقابل ذوب‌آهن هم، چنین شرایطی داشتیم و از موقعیت‌ها استفاده نکردیم. در بازی با هوادار زمانی که ۱۱ نفره بودیم دو موقعیت را تبدیل به گل نکردیم. خلق موقعیت‌مان خوب است و تمرکزمان باید روی این باشد که به گل برسیم و به این فکر کنیم که به کارمان و بازی‌مان ادامه بدهیم. از روزی که آمدم، سه بازی کردیم و هفت امتیاز به دست آوردیم، بدون گل خورده. ما شرایط تیمی خوبی داریم و در حال پیشرفت هستیم.

وی با اشاره به غایبان تیمش برای بازی با تراکتور گفت: متأسفانه دو روز پیش صابر حردانی را به دلیل سرماخوردگی از دست دادیم. احمد الجبوری را هم پس از بازی با ذوب‌آهن به دلیل سرماخوردگی شدید در اختیار نداشتیم که البته او با محمود صالحی با ما تمرین کردند، اما شرایط بدنی‌شان طوری بود که نمی‌توانستیم از وجودشان استفاده کنیم. امروز مهدی لموچی را بازی دادیم که تازه روز گذشته کارت بازی‌اش صادر شد، اما به این دلیل که وینگر نداشتیم مجبور شدیم از او استفاده کنیم، در شرایطی که این بچه در شرایط بازی و تیم ما نبود. یار دیگری نداشتیم و یا باید از احمد الجبوری استفاده می‌کردیم که به دلیل سرماخوردگی شرایط خوبی نداشت و اگر بازی می‌کرد شاید آسیب می‌دید. ما او را برای بازی‌های آینده حفظ کردیم. حردانی را هم به دلیل سرماخوردگی از دست دادیم که کنار تیم ما نبود.

سرمربی تیم فوتبال فولاد با اشاره به غیبت آیاندا پاتوسی اظهار داشت: ما پنج هفته‌ای هست که پاتوسی را نداریم، چون شرایط فیزیکی مناسبی ندارد. من اینجا حافظ منافع فولاد هستم و وقتی باشگاه فولاد اعتماد کرده و مرا به‌عنوان سرمربی انتخاب کرده است، باید منافع تیم را در نظر بگیرم. اگر پاتوسی نتواند خودش را به وضع و شرایط ایده‌آل برگرداند، مطمئن باشید برای او جریمه سنگین در نظر می‌گیرم و این را به خودش هم گفتم. او باید به شرایط ایده‌آل برگردد، چون بازیکن خارجی باید یک سر و گردن بالاتر از سایر بازیکنان باشد. او باید زود به شرایط ایده‌آل برسد. اگر همچنان شرایط فعلی را داشته باشد، قطعاً جریمه سنگینی برای او در نظر می‌گیرم. پاتوسی باید زود به شرایط فصل قبل برگردد و به تیم کمک کند.

نکونام تأکید کرد: واقعیت این است که ما دو وینگر خوب‌مان را در این بازی نداشتیم. صابر (حردانی) و احمد الجبوری نبودند و مهران موسوی و ایوب والی را هم به دلیل دیسک کمر و آسیب‌دیدگی کشاله از دست دادیم. یکسری مشکلات داریم، اما با همین نفرات خوب کار می‌کنیم و جلو می‌رویم. باید به بچه‌ها خسته نباشید بگویم. آنها در حال زحمت کشیدن هستند، اما در انتها باید گل بزنیم و نباید این را فراموش کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره اینکه پاتوسی وقتی که بازی نمی‌کند وزنش بالا می‌رود، گفت: منِ مربی باید از او مراقبت کنم. متأسفانه موقعی که سال گذشته ما در فولاد بودیم پاتوسی وزنش ۷۵ کیلو بود و الان ۷۹ کیلوست و پنج هفته هم است که این بازیکن بازی نکرده است. من دوست ندارم درباره بازیکن حرف بزنم، ولی بازیکن باید بداند که من حافظ منافع باشگاه هستم و باید این شرایط را خیلی زود درست کنیم.

نکونام در مورد داوری بازی تیمش برابر تراکتور گفت: داوری خیلی خوب بود. برخی اعتراضات‌ هم اگر بود طبیعت فوتبال است و مشکلی نیست. در بازی ویارئال - بارسلونا هم دیدیم که یکسری مشکلات پیش آمد. داور چهارم بازی فولاد نمی‌دانم در کنار ورزشگاه شهدای فولاد خانه دارد یا خیر، چون در اکثر بازی‌های ما داور چهارم بوده است! در سه بازی ما او در تیم داوری بوده است. در بازی با هوادار به من بی‌دلیل کارت دادند. امروز هم کارت دادند و من خنده‌ام گرفته بود. من منتظر بودم بازی تمام شود و از داور بپرسم که برای چه به من اخطار داد. ناظر داوری هم گفت که اشتباه کرده است. من در تمام سال‌هایی که مربیگری می‌کنم یک بار هم چهار اخطاره نشده‌ام. من خواهش می‌کنم اگر داور چهارم خانه‌اش هم اهواز است دیگر او را برای بازی فولاد نگذارید. او امسال برای چهار بازی به اهواز آمده است!

وی ادامه داد: آقای افشاریان، دیگر این داور را برای قضاوت به اهواز نفرستید. کنار زمین آرامش بود و هر دو تیم به هم احترام می‌گذاشتند و داور چهارم نمی‌دانم چرا اینطور رفتار می‌کرد. درست نیست که از اسم ما سوءاستفاده شود تا یک داور چهارم مطرح شود. در بازی امروز هیچ تنشی نبود و یک بازی جاندار برای دو تیم بود. خواهش می‌کنم که این داور چهارم را دیگر به اهواز نفرستند. او سه بازی در هفت هفته برای فولاد قضاوت کرده است. بس است دیگر. داور چهارم امروز ما را عصبی کرد و داور وسط هم سه کارت زرد به ما داد. ناظر بازی آقای خلیفه‌سلطان که سن و سالی از او می‌گذرد گفت که داور چهارم اشتباه کرده است و ما به احترام او بدون هیچ اعتراضی کنار رفتیم.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.