یک رسانه عربستانی از برخورد کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعتراضات به داوری و تأخیر در ورود به زمین خبر داد.

یک رسانه عربستانی از برخورد کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعتراضات به داوری و تأخیر در ورود به زمین خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از «الاقتصادیه»، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) اعلام کرد که به اعتراض تیم‌های حاضر در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱، نسبت به تصمیمات داوری توجهی نمی‌شود. البته به جز اشتباهات فنی که در قوانین اتحادیه بین‌المللی فوتبال (IFAB) وجود دارد و توسط فیفا اجرا می‌شود.

این منبع به الاقتصادیه گفت: این قانون در همه مسائل مرتبط به استفاده از کمک داور ویدئویی (VAR) اجرا می‌شود. در صورت مطرح شدن شکایت، مبلغ ۵۰۰ دلار از باشگاه معترض مصادره خواهد شد و این تصمیم، غیرقابل تجدیدنظر است. اعتراضات غیرمسئولانه و بی‌اساس، به کمیته انضباطی و استیناف AFC ارجاع و جریمه‌ای به باشگاه‌های مربوطه تحمیل می‌شود.

به این ترتیب هر باشگاهی قصد مطرح کردن شکوائیه (بدون اعتراض به داوری) دارد، ابتدا باید یادداشتی رسمی از شکوائیه خود را ظرف دو ساعت پس از پایان بازی، به ناظر مسابقه ارائه کند. در ۲۰ ساعت بعدی، این باشگاه باید اعتراض کامل خود را با استفاده از فُرم ویژه AFC خطاب به دبیرکل کنفدراسیون ارسال کند که ۵۰۰ دلار هزینه دارد.

روزنامه «الاقتصادیه» در گزارشی دیگر، از جریمه سنگین کنفدراسیون فوتبال آسیا با تأخیر بی‌دلیل تیم‌ها خبر داده که این جرایم به شرح زیر است:

یک تا دو دقیقه تأخیر: هزار دلاردو تا سه دقیقه تأخیر: هزار و ۵۰۰ هزار دلارسه تا چهار دقیقه تأخیر: ۲ هزار دلارچهار تا پنج دقیقه: ۲ هزار و ۵۰۰ دلاربیشتر از پنج دقیقه: ۱۰ هزار دلار

AFC اعلام کرده یکی از دلایل تأخیر بازی ها، نبود آمبولانس است که در این صورت، فدراسیون موردنظر علاوه بر پرداخت هزینه تأخیر در آغاز مسابقه، پنج هزار دلار جریمه خواهد شد. در صورتی که برگزارکنندگان تضمین دهند که آمبولانس ظرف چند دقیقه به بازی می‌رسد، ناظر بازی مجوز آغاز دیدار را صارد می‌کند تا از هر گونه تأخیر جلوگیری شود.

برنامه دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

شنبه ۲۴ مهر الوحده امارات - النصر عربستان، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه ملک سعود الباحه پرسپولیس ایران - الهلال عربستان، ساعت ۲۱:۳۰، ورزشگاه امیر فیصل بن فهد ریاض

یکشنبه ۲۵ مهر پوهانگ استیلرز کره جنوبی - ناگویا گرامپوس ژاپن، ساعت ۸:۳۰، ورزشگاه جام جهانی جئونجو جئونبوک هیوندای موتورز کره جنوبی - اولسان هیوندای کره جنوبی، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه جام جهانی جئونجو.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.