مدیر تیم فوتبال و مشاور اجرایی باشگاه پیکان گفت که عدم لغو بازی این تیم در هفته دوم لیگ برتر به دلیل حضور بازیکنان این تیم در اردوی تیم امید به زیان این باشگاه خواهد بود.

مدیر تیم فوتبال و مشاور اجرایی باشگاه پیکان گفت که عدم لغو بازی این تیم در هفته دوم لیگ برتر به دلیل حضور بازیکنان این تیم در اردوی تیم امید به زیان این باشگاه خواهد بود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سعید دقیقی در گفت‌وگو با روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی پیکان در خصوص حضور سه بازیکن این تیم در فهرست نهایی تیم فوتبال امید ایران اظهار داشت: برای باشگاه پیکان باعث افتخار است که همواره با حمایت و معرفی بازیکنان جوانان پشتوانه تیم‌های ملی فوتبال کشور بوده و ستاره‌های این تیم می‌توانند مهره‌های تأثیرگذار تیم امید در مسابقات بین‌المللی باشند. با این وجود درخواست ما این است که تعامل مفید و سازنده‌ای بین فدراسیون و باشگاه‌ها در مسیر حمایت از تیم امید شکل بگیرد.

وی افزود: یکی از نگرانی‌های همیشگی مربیان تیم‌های ملی این است که بازیکنان‌شان در باشگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرند و در شرایط مسابقه باشند. ملی‌پوشان پیکان از بازیکنان ثابت و مورد اعتماد کادر فنی هستند و در ترکیب این تیم جایگاه ویژه‌ای دارند. بر همین اساس غیبت این بازیکنان هم طبیعتاً به تیم لطمه می‌زند. شاید برخی دیگر از باشگاه‌ها از بازیکنان جوان کمتر و به عنوان یار ذخیره استفاده کنند، اما در پیکان سه بازیکن حاضر در اردوی تیم امید مهره‌های اصلی و تأثیرگذار تیم به شمار می‌روند.

مدیر تیم فوتبال پیکان گفت: در هفته‌های ابتدایی لیگ غیبت سه مهره اصلی برای تیم جوانی مثل پیکان تلخ و زیان‌بار است. درخواست ما این است که سازمان لیگ در راستای حمایت از تیم امید و باشگاه‌ها بازی هفته دوم مقابل هوادار را لغو کند. امکان تعویق این بازی و انجام مسابقه در تعطیلی فیفا دی وجود دارد، چرا که ما و هوادار بازیکنی در اردوی تیم ملی بزرگسالان نداریم و می‌توانیم در آن مقطع مسابقه خودمان را انجام بدهیم.

دقیقی عنوان کرد: فدراسیون و سازمان لیگ باید از باشگاه‌هایی که حامی استعدادهای جوان فوتبال کشور هستند، حمایت کنند. باشگاه‌هایی که روی بازیکنان جوان سرمایه‌گذاری می‌کنند، نباید از همین ناحیه متضرر شوند در حالی که ممکن است برخی از باشگاه‌ها متمول هیچ تمایلی به استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب اصلی خودشان نداشته باشند و به همین دلیل بازیکنان تیم‌های امید و جوانان کمتر فرصت حضور در ترکیب تیم‌های خودشان را پیدا می‌کنند، چرا که مربیان باشگاه‌ها نمی‌توانند روی حضور این بازیکنان در طول فصل حساب کنند. بر این اساس فدراسیون و سازمان لیگ باید به گونه‌ای تصمیم‌گیری کنند که جوانگرایی به زیان باشگاه‌های سازنده تمام نشود.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.