مدافع پیشین تیم ملی ایران که سابقه سال‌ها بازی در سری آ ایتالیا را دارد، معتقد است که فوتبال ایران باید برای راهیابی به دور دوم جام جهانی هدف‌گذاری کند.

مدافع پیشین تیم ملی ایران که سابقه سال‌ها بازی در سری آ ایتالیا را دارد، معتقد است که فوتبال ایران باید برای راهیابی به دور دوم جام جهانی هدف‌گذاری کند. رحمان رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره موفقیت‌های اخیر تیم ملی فوتبال ایران با شکست سوریه و عراق، اظهار داشت: در تیم ملی همه چیز خوب و کامل است. ما در هر پست چند بازیکن ۶ دانگ داریم در هیچ قسمتی کمبود نداریم. از آن سو فدراسیون هم به خوبی به تیم ملی کمک می‌کند و فضای ایده‌آل و آرامش‌بخشی را برای کادر فنی به وجود آورده است.

وی درباره شرایط خوب ایران در راه رسیدن به جام جهانی، اشاره کرد: فکر می‌کنم تیم ملی می‌تواند در همین دور رفت این‌قدر خوب امتیاز بگیرد که نیازی به استرس در دور برگشت نباشد. تنها رقیب ما در این گروه می‌تواند کره باشد که البته این تیم هم بسیار حرفه‌ای است. بازی پیش رو با کره که در تهران برگزار می‌شود، خیلی تعیین کننده است و در صورت برد ایران اختلاف امتیازات بیشتر می‌شود.

بازیکن پیشین تیم ملی ایران، در ادامه یادآور شد: فکر می‌کنم سطح تیم ملی آن‌قدر بالا رفته که دیگر نباید هدف‌گذاری ما صعود به جام جهانی باشد. بعد از بازی‌های مقدماتی، می‌توانیم به هدف‌گذاری برای صعود به دور دوم جام جهانی فکر کنیم. این پتانسیل در تیم ملی وجود دارد و قدمی است که اگر برداشته شود، در طول تاریخ فوتبال ایران مهم خواهد بود.

رضایی راجع به عملکرد دراگان اسکوچیچ در تیم ملی، عنوان کرد: کادر فنی نشان داده بدون سر و صدا، هیاهو و مسائل حاشیه‌ای که در یک دهه گذشته با مربیان مختلف از جمله کی‌روش داشتیم، کار می‌کند و ادعایی ندارد. اسکوچیچ به کار خودش فکر می‌کند و روش خوبی را در پیش گرفته است. از آن طرف به خوبی حمایت شده است و از فرصتی که در اختیار داشته به بهترین نحوه ممکن استفاده کرده است.

سرمربی پیشین تیم ذوب‌آهن اصفهان یادآور شد: حفظ اسکوچیچ توسط فدراسیون فوتبال، تصمیم درستی بود. این ثبات باعث شد با هزینه خیلی کم، گام خیلی مثبت و موفقیت آمیزی برداشته شود.

وی همچنین راجع به وضعیت نامطلوب مدیریتی سه نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: این مسائل، چیزهای جدیدی نیستند. به نظرم باید برای این سه باشگاه تصمیمات سریع گرفته شود. استقلال، پرسپولیس و تراکتور هر سه باید برای تعیین تکلیف تصمیم از وزارت ورزش گرفته شود. با این وضعیت آبروی و حیثیت فوتبال ایران در آسیا رفته است، باید اقدام سریع شود تا هواداران این تیم‌ها که تعدادشان کم نیست از نگرانی خارج شوند.

بازیکن پیشین پرسپولیس راجع به وضعیت این تیم پیش از دیدار با استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، تصریح کرد: پرسپولیس در چند سال گذشته، مدعی قهرمانی آسیا بوده است. این تیم نشان داده در بدترین شرایط هم می‌تواند موفق باشد. در نظر بگیرید این تیم با برانکو و فقط با ١٢ بازیکن موفق شد به فینال راه پیدا کند.

رضایی در خاتمه اضافه کرد: پرسپولیس تیم باشخصیتی است و تجربه خیلی خوبی دارد. پرسپولیس تیم روزهای بزرگ و سخت است و می‌تواند استقلال تاجیکستان را شکست دهد، هرچند که شنیده‌ام استقلال هم تیم خوبی است. امیدوارم این روزها حواشی پیرامون تیم و باشگاه کمتر باشد و تمرکز کادر فنی و بازیکنان فقط روی این بازی باشد تا نتیجه خوبی گرفته شود.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.